Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-07-02 06:35:11 · Czytany 6681 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Zapewnij swojemu dziecku godną przyszłość - polisy przychodzą z pomocą

Oszczędzanie – w dzisiejszych czasach chyba nikomu nie kojarzy się dobrze. Bo jak tu oszczędzać? Wszystko drożeje, płace nie wzrastają, zawsze wypadną dodatkowe wydatki i jak tu odłożyć, skoro czasem ledwie wystarczy do pierwszego? „Gdybym zarabiał tysiące to bym oszczędzał, a tak po prostu mnie na to nie stać” – tak myśli większość z nas. A co, jeśli jeszcze dodatkowo pojawi się dziecko, któremu będziemy chcieli zapewnić jak najlepszy byt? Tylko usiąść i płakać? Niekoniecznie.

Jakie mamy możliwości?

Początkowo wydatki na dziecko są stosunkowo niewielkie, ale przychodzi czas, kiedy pociecha chce wyrwać się z domu i pójść na wymarzone studia, zwykle z daleka od domu rodzinnego. I co wtedy? Każdy odpowiedzialny rodzic zrobi wszystko, aby „oczko w głowie” nie musiało z tego rezygnować. Jednak, aby uniknąć ryzyka takiej sytuacji należy o tym pomyśleć jak najwcześniej. Najłatwiejszym sposobem jest przelewanie określonej kwoty na konto oszczędnościowe lub podejmować próby inwestycji, jednak nie zawsze są one gwarancją pewnego zysku. Jest jeszcze coraz popularniejsza opcja – polisa ubezpieczeniowa.

Polisa na sfinansowanie studiów – o co chodzi?

Może brzmi strasznie, ale wcale takie nie jest. Zasada jest tak naprawdę prosta. W odpowiednim czasie wpłacamy określoną kwotę i mamy gwarancję, że nasza latorośl, w wybranym przez nas czasie otrzyma fundusze, które pozwolą jej na godne życie. Dodatkowo mamy zapewnienie, w razie jakiegoś nieszczęśliwego zbiegu zdarzeń, że pieniądze zostaną wypłacone, nawet wówczas, gdy my stracimy możliwość wpłacania dalszych składek. Polisy Aegon są jednymi z bardziej przystępnych i łatwych w realizacji polis dostępnych na rynku. Firma oferuje różne polisy, w tym m.in. przeznaczone na sfinansowanie studiów dla naszych dzieci. Dostępnych jest kilka pakietów do wyboru, które różnią się jedynie kwotami ubezpieczenia. Przykładowo możemy wybrać pakiet o wartości 25 tysięcy, który umożliwi podjęcie studiów na uczelni publicznej, jednak nie zbyt daleko od miejsca zamieszkania. Dla rodziców, którzy mają marzenia, aby ich pociechy wybrały bardziej prestiżowe lub prywatne uczelnie, mogą zdecydować się na pakiet gwarantujący kwotę 750 tysięcy złotych i umożliwić dziecku naprawdę porządny start. Wszystko zależy jednak od naszych możliwości. Dostępne są również inne warianty, tak aby każdy zainteresowany mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Czy to się opłaca?

Firma Aegon przedstawia swoje warunki w sposób jasny i przejrzysty, tak aby nikt nie miał wątpliwości na co się zgadza. Zależnie od wybranego pakietu, mamy określone składki, które będziemy zobligowani wpłacać każdego miesiąca. W rezultacie klient dostaje w zasadzie dokładnie tyle ile wpłacił, natomiast każdy pozyskany przez bank zysk trafi oczywiście na konto opłacającego polisę. Może gdybyśmy wpłacali taką samą kwotę (jak w przypadku polisy) na konto oszczędnościowe zarobilibyśmy więcej, jednak pozostaje nam opłacenie podatku Belki, co w przypadku wybrania polisy nie ma miejsca.

Wybranie polisy ma naprawdę spore plusy – przede wszystkim gwarancję wypłacenia pieniędzy naszej latorośli, a przecież głównie o to nam chodzi, prawda? Warto to przemyśleć i zadbać o przyszłość już dziś.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...