Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-06-29 16:08:56 · Czytany 3091 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Spotkania z ekspertami ZUS w Chicago

Fot: Internet

Konsulat Generalny RP w Chicago informuje, że w dniach 19-24 września 2016 r. odbędą się w Chicago spotkania z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w sprawie ubiegania się o świadczenia emerytalno-rentowe z Polski.  Będą to konsultacje indywidualne podczas których zainteresowani będą mogli omówić konkretne sprawy dotyczące świadczeń emerytalno-rentowych. Porady będą udzielane bezpłatnie.    

Terminy i miejsce:

Spotkania z ekspertami z ZUS będą odbywać się każdego dnia – od poniedziałku 19 września do piątku 23 września w dwóch blokach czasowych tj. od godz. 10 rano do 2 po południu oraz od godz. 4 po południu do 8.00 wieczorem, a w sobotę 24 września od godz.9.00 rano do 2 po południu. Spotkania odbędą się w siedzibie Związku Narodowego Polskiego w Chicago przy: 6100 North Cicero Avenue, Chicago, IL 60646.

O czym należy pamiętać przed spotkaniem:

Do spotkania należy przygotować się zabierając ze sobą wszystkie dostępne dokumenty dotyczące emerytury, przede wszystkim: dowody zatrudnienia w Polsce (potwierdzające zatrudnienie i osiągane wynagrodzenie), dokumenty potwierdzające służbę wojskową, dokumenty potwierdzające okres studiów, akty stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu), a także posiadaną dokumentację medyczną (w przypadku ubiegania się o świadczenia uzależnione od stanu zdrowia) oraz dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). Proszę pamiętać, aby wymienione dokumenty były w oryginale lub przynajmniej w kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez organ Social Security lub przez polskiego konsula. Jeśli Państwa sprawy są już w toku rozpatrywania przez ZUS – należy przynieść pisma i decyzje otrzymane z ZUS. W razie potrzeby te dokumenty będzie można przekazać ekspertom ZUS.

Konieczność zapisów:

UWAGA – na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy. Prowadził je będzie je Konsulat Generalny RP w Chicago od 16 czerwca 2016 rdo wyczerpania miejsc.  Zgłoszenia będą przyjmowane tylko telefonicznie pod nr tel. 312 337 8166 w. 226. Dzwoniąc do konsulatu prosimy podać następujące dane: imię, nazwisko, numer telefonu, wybrany dzień i godzinę spotkania oraz temat rozmowy z ekspertami ZUS, np. pobieram emeryturę w USA, chcę również złożyć wniosek o emeryturę w Polsce; chcę złożyć wniosek o emeryturę po zmarłym mężu/żonie; chcę złożyć wniosek o zasiłek pogrzebowy, potrzebuję uzyskać zaświadczenie o niepobieraniu emerytury z Polski – gdzie powinienem się zwrócić, w jaki sposób najszybciej skontaktuję się z ZUS, w jaki sposób mogę złożyć wymagane dokumenty, jeśli mieszkam w USA.

UWAGA: Osoby, które zapiszą się na spotkania z ekspertami ZUS, a następnie zmianie ulegną ich plany i nie będą mogły w nich uczestniczyć, powinny niezwłocznie powiadomić o tym konsulat, dzwoniąc pod numer telefonu: 312 337 8166 w. 226.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

~Anonim · 2019-06-21 08:04:50

Czy jesteś w kryzysie finansowym, szukasz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub opłacenie rachunków? PayLATER Loan otrzymuje wszystkie rodzaje pożyczek i kwoty o niskim oprocentowaniu 2%. Złóż wniosek za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem: ( paylaterloan@zoho.com ) LUB WhatsApp ( +19292227518 )

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...