Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-03 · Opublikowany: 2011-05-02 22:52:51 · Czytany 10916 razy · 4 komentarzy
Nowszy Starszy

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa

Po roku działalności w Chicago Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, zbiera pochwały i gratulacje

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, największa polska instytucja finansowa poza granicami Polski, świętowała swoją pierwszą rocznicę 29 stycznia br., a główna uroczystość odbyła się w oddziale w Mount Prospect, przy 1044 Mt. Prospect Plaza.

„Pierwszy rok w Chicago był dla nas dużym sukcesem. Osiągnęliśmy go dzięki naszym Członkom, którzy od początku darzyli nas dużym zaufaniem i sympatią. – powiedział Zbigniew Rogalski, Wiceprezes P-SFUK na Środkowy Zachód. – Dla naszych Członków jest bardzo istotne to, że jesteśmy unią kredytową, której są współwłaścicielami i która służy całej Polonii, a nie zwyczajnym bankiem”.

Zebranych gości powitali pani Małgorzata Wądołowska, Członek Rady Dyrektorów P-SFUK i pan Ira Brief, pełniący tymczasowo funkcję Dyrektora Wykonawczego. „Jednym z elementów strategii P-SFUK jest służenie Polonii wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni i gdzie możemy odnieść finansowy sukces”. – powiedziała pani Wądołowska. Zapowiedziała również otwarcie trzeciego oddziału Naszej Unii w Bridgeview, którego budowę P-SFUK oficjalnie rozpoczyna 8 lutego br.

Następnie zabrał głos pan Ron Culen z Ligi Unii Kredytowych Stanu Illinois, który wręczył Zbigniewowi Rogalskiemu okolicznościową proklamację, podkreślając dotychczasowe osiągnięcia P-SFUK. Równie serdeczne słowa skierował pod adresem Naszej Unii prezes Związku Klubów Polskich w Ameryce, pan Tadeusz Czajkowski. Wręczył on przedstawicielom zarządu P-SFUK pamiątkową statuetkę w dowód wdzięczności za poparcie, jakiego P-SFUK udzieliła w 2010 r. tej zasłużonej organizacji, od ponad roku będącej pierwszą chicagowską organizacją sponsorującą Naszej Unii.

Uroczystość zakończyło wystąpienie pani Ewy Koch, stojącej na czele Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, która otrzymała od Naszej Unii czek na kwotę $2300. „Te pieniądze pomogą dziesięciu uczniom, znajdującym się w ciężkiej sytuacji materialnej, w pokryciu kosztów nauki w polskich szkołach dokształcających – powiedziała pani Ewa Koch. – Fundusze trafią w pierwszej kolejności do uczniów szkół, które mają już konta w P-SFUK”.

Na uroczystości Naszą Unię reprezentowała spora grupa wolontariuszy i pracowników, m.in. pani Marzena Wierzbowska, Członek Rady Dyrektorów, pani Anna Wojnarowska z Komisji Nadzorczej oraz pan Ira Brief, pełniący tymczasowo funkcję Dyrektora ds. Wykonawczych i pani Edyta Martula, Wiceprezes ds. Operacyjnych. W obydwu chicagowskich oddziałach serwowany był poczęstunek, odbyła się też specjalna loteria, zorganizowana z okazji rocznicy.

Powstaje trzeci oddział P-SFUK na południu metropolii chicagowskiej

Zgodnie z zapowiedzią, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przygotowuje się do otwarcia następnego oddziału w dzielnicy Bridgeview, na południowych przedmieściach miasta. 8 lutego br. oficjalnie rozpoczęły się prace remontowe budynku przy 8342 S. Harlem Ave., który będzie siedzibą nowego oddziału – trzeciego już w rejonie Chicago. Będzie on zarazem szóstym, jaki P-SFUK otworzyła w przeciągu ostatnich trzech i pół roku. „Będziemy kontynuować naszą dotychczasową strategię – powiedziała podczas uroczystości pani Irena Marchaj, Skarbnik Rady Dyrektorów P-SFUK. – Po naszym sukcesie w Mt. Prospect i Norridge lokalne organizacje polonijne sugerowały Bridgeview jako kolejne miejsce na nowy oddział, gdyż jest to rejon, który zamieszkuje ponad 150 tysięcy osób polskiego pochodzenia.”

Nowy oddział Naszej Unii będzie miał 6000 stóp kwadratowych (czyli 557.5 metrów kwadratowych) powierzchni użytkowej i własny, obszerny parking. W oddziale   znajdą się m.in. dwa zewnętrzne stanowiska, gdzie z usług P-SFUK będzie można korzystać bez konieczności wysiadania z samochodu (drive thru). Otwarcie przewidziane jest na drugi kwartał 2011 roku.

W uroczystości symbolicznego wbicia łopat w grunt, gdzie powstaje oddział, uczestniczyli przedstawiciele prawie wszystkich polonijnych mediów z Chicago oraz liczni zaproszeni goście, m.in. gość honorowy – pan Michael Fryzel, były Przewodniczący, a obecnie Członek Rady Dyrektorów NCUA (National Credit Union Administration – federalnej agencji nadzorującej wszystkie amerykańskie unie kredytowe), pan Tadeusz Czajkowski, Prezes Związku Klubów Polskich w USA oraz pan Stanisław Zagata, Prezes Związku Podhalan w Północnej Ameryce – organizacji, która została niedawno siódmą organizacją sponsorującą P-SFUK. W ceremonii wziął również udział pan Ron Culen, Prezes Regionalny Ligi Unii Kredytowych Stanu Illinois oraz przedstawiciele zarządu dzielnicy Bridgeview i lokalnych polonijnych organizacji.

„Ta unia kredytowa ma swoje korzenie w stanach Nowy Jork i New Jersey, gdzie ma 1,4 miliarda dolarów w aktywach i gdzie daje sobie fantastycznie radę służąc swojej społeczności członkowskiej. W ubiegłym roku otworzyła ona dwa oddziały w Chicago i w krótkim czasie pozyskała 2700 Członków oraz ponad 42 miliony dolarów w depozytach, co jest imponującym rezultatem. – powiedział pan Fryzel. – Ta Unia Kredytowa wie, jak pomagać ludziom, wie, jak służyć swemu środowisku, wie, jak wywiązać się ze swojej roli, którą przyjęły na siebie unie kredytowe.”

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Polonia na świecie · Biznes i gospodarka · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

SDG9 · 2011-08-03 11:44:03

maja bardzo mila obsluge i zawsze to milo korzystac z ich uslug bo to Polacy.

Litka · 2011-07-15 10:25:41

Przynajmniej Cię nie okradną, jak inne banki. Wciąż mam taką nadzieję. Warto korzystać z usług Unii. Oni rzeczywiście mogą pomóc tylko trzeba się dowiedzieć co i co. Corce mojej koleżanki przyznali bardzo duże stypendium na studia wyższe.

rem12 · 2011-05-10 11:09:43

Pomagaja przy stypendiach do szkol, takze warto z nimi rozmawiac. Moja corka z tego skorzystala.

york · 2011-05-10 02:44:45

Widzialem siedzibe glowna, niezle sie prezentuje:)

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...