Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-03-06 13:57:52 · Czytany 2966 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

10 marca upływa termin rejestracji przez internet lub drogą pocztową

Wyborcy, którzy potrzebują się zarejestrować, zmienić nazwisko lub adres zamieszkania mają ostatnią szansę rejestracji we wtorek (10 marca), aby kwalifikować się do oddania głosu osobiście w ich okręgu wyborczym lub drogą pocztową w drugiej turze wyborów 7 kwietnia. W dniu 10 marca urząd Komisji Wyborczej będzie otwarty do godziny 11:59 w nocy.

Wyborcy Chicago, którzy są zarejestrowani pod aktualnym adresem zamieszkania nie muszą się ponownie rejestrować. Wyborcy mogą zweryfikować status swojej rejestracji poprzez użycie systemu “Twoje Informacje Wyborcze” na stronie internetowej Komisji Wyborczej pod adresem chicagoelections.com.

Osoby, które potrzebują się zarejestrować po raz pierwszy lub zaktualiozować swój adres zamieszkania mają cztery możliwości:

(1) System rejestracji przez internet będzie otwarty do godziny 11:59 w nocy, we wtorek (10 marca).  Wyborcy muszą posiadać ważne prawo jazdy lub dokument tożsamości  (ID) aby mogli skorzystać z tego systemu.

(2) Komisja Wyborcza miasta Chicago wyznaczyła specjalne godziny otwarcia                 w ostatnich dniach rejestracji. Wyborcy mogą się zarejestrować osobiście                     w niedzielę (8 marca) w godzinach od 8:00 rano do 1:00 po południu oraz we wtorek (10 marca) w godzinach od 8:00 rano do 11:59 w nocy w urzędzie Komisji Wyborczej pod adresem 69 W. Washington St.

(3) Formularz do rejestracji drogą pocztową jest dostępny na stronie internetowej chicagoelections.com. Formularz będzie zaakceptowany jeżeli będzie posiadał datę stempla pocztowego w dniu lub przed dniem 10 marca.

(4) Po terminie 10 marca, osobista rejestracja będzie dostępna w okresie “Grace Period” do soboty 4 kwietnia. W tym okresie wyborcy muszą zarejestrować się osobiście w jednej z placówek “Grace Period” oraz w tym samym dniu oddać głos.

 

Aby zarejestrować się do wyborów, osoba musi być obywatelem Stanów Zjednoczonych, mieć ukończone 18 lat przed dniem lub w dniu wyborów i mieszkać w swoim okręgu wyborczym (precinct) co najmniej 30 dni przed dniem wyborów.

Ważne: Zgodnie z obowiązującym prawem, Rejestracja w Dniu Wyborów nie będzie oferowana w wyborach 7 kwietnia.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...