Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-08-23 14:41:08 · Czytany 5091 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Chicago pod polskimi żaglami

Fot: Internet

Polscy żeglarze ze Stanów Zjednoczonych będą w najbliższą sobotę rywalizowali w Chicago w regatach o Puchar Ambasadora RP.  

Organizowane przez Joseph Conrad Yacht Club regaty, to nie tylko wyścig żeglarski. To również okazja do przypomnienia sukcesów polskich żeglarzy oraz osiągnięć gospodarczych naszego kraju związanych z jachtingiem i żeglarstwem motorowym.

Polska jest drugim po Stanach Zjednoczonych producentem łodzi motorowych o długości do 10 metrów oraz ważnym eksporterem jachtów. Według szacunków w polskich stoczniach jachtowych w 2013 r. może powstać nawet 17 tys. łodzi. 

Joseph Conrad Yacht Club (JCYC) powstał w 1969 roku z inicjatywy polonijnych miłośników żeglarstwa i był pierwszym polskim klubem żeglarskim poza granicami kraju. Członkowie JCYC od 1988 r. startują w rozmaitych wyścigach żeglarskich, a od 1996 organizują własne zawody.

Tegoroczne zmagania zawodników w Chicago śledził będzie Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf i o jego puchar żeglarze będą w tym roku rywalizować po raz pierwszy. Wcześniejsze edycje regat odbywały się pod patronatem Konsula Generalnego RP w Chicago.

W przyszłym roku Joseph Conrad Yacht Club obchodzić będzie 45-lecia działalności. Z tej okazji JCYC zakupił łódź „Konrad”, która zacumowana na stałe w porcie w Chicago pełni rolę stałej siedziby klubu.

 

Szczegóły regat na stronie internetowej Joseph Conrad Yacht Club.

 

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Rozrywka · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...