Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-08-23 17:09:40 · Czytany 3829 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

"Gramy dla Jarka"

Z inicjatywy Antykwariat Jazz Quintet i polonijnych artystów jazzowych- przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Krakowa w Chicago, pod medialnym patronatem miesięcznika "Jazz Forum" 25 sierpnia 2013 o godzinie 5pm w Muzeum Polskim w Ameryce (984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL), odbędzie się koncert charytatywny "Gramy dla Jarka", z którego dochód przeznaczony jest na pomoc w leczeniu Legendarnego Gitarzysty Jazzowego Jarosława Śmietany.

Jarek Śmietana, znakomity gitarzysta i kompozytor jazzowy, niejednokrotnie gościł w Chicago. Ostatnio na listopadowych Zaduszkach Jazzowych w zeszłym roku dał wspaniały koncert wraz z Billem Nealem. Ten wybitny artysta, wielokrotnie nagradzany za swój dorobek kompozytorski, w połowie stycznia przeszedł operację guza mózgu. Muzyczne środowisko, poruszone chorobą kolegi, zorganizowało szereg benefisów, aby finansowo wspomóc jazzmana w jego długiej rekonwalescencji. Koncerty odbyły się w Warszawie i Krakowie. Wystąpili w nich przyjaciele i współgrający z nim na scenach muzycy. Teraz przyszedł czas na Chicago.
 Z inicjatywy popularnego w naszym mieście zespołu Antykwariat Jazz Quintet, przy pomocy Towarzystwa Przyjaciół Krakowa w Chicago,  oraz dzięki entuzjastycznemu przyłączeniu się do pomysłu tutejszych artystów jazzowych, zorganizowany został koncert benefisowy, aby również wspomóc  finansowo Jarka Śmietanę.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska · Psychologia i rozwój człowieka · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...