Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-08-23 17:09:40 · Czytany 3663 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

"Gramy dla Jarka"

Z inicjatywy Antykwariat Jazz Quintet i polonijnych artystów jazzowych- przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Krakowa w Chicago, pod medialnym patronatem miesięcznika "Jazz Forum" 25 sierpnia 2013 o godzinie 5pm w Muzeum Polskim w Ameryce (984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL), odbędzie się koncert charytatywny "Gramy dla Jarka", z którego dochód przeznaczony jest na pomoc w leczeniu Legendarnego Gitarzysty Jazzowego Jarosława Śmietany.

Jarek Śmietana, znakomity gitarzysta i kompozytor jazzowy, niejednokrotnie gościł w Chicago. Ostatnio na listopadowych Zaduszkach Jazzowych w zeszłym roku dał wspaniały koncert wraz z Billem Nealem. Ten wybitny artysta, wielokrotnie nagradzany za swój dorobek kompozytorski, w połowie stycznia przeszedł operację guza mózgu. Muzyczne środowisko, poruszone chorobą kolegi, zorganizowało szereg benefisów, aby finansowo wspomóc jazzmana w jego długiej rekonwalescencji. Koncerty odbyły się w Warszawie i Krakowie. Wystąpili w nich przyjaciele i współgrający z nim na scenach muzycy. Teraz przyszedł czas na Chicago.
 Z inicjatywy popularnego w naszym mieście zespołu Antykwariat Jazz Quintet, przy pomocy Towarzystwa Przyjaciół Krakowa w Chicago,  oraz dzięki entuzjastycznemu przyłączeniu się do pomysłu tutejszych artystów jazzowych, zorganizowany został koncert benefisowy, aby również wspomóc  finansowo Jarka Śmietanę.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska · Psychologia i rozwój człowieka · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...