Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-13 21:44:57 · Czytany 3262 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

14 marca POLISH AMERICAN LEADERSHIP PAL-PAC organizuje Forum Kandydatów Politycznych

Fot: Z archiwum Pal-Pac

Polish American Leadership Pal-Pac to organizacja polityczna powołana do życia ponad rok temu. Głównym celem założycieli i członków Rady Dyrektorów jest uświadamianie polityczne Polonii amerykańskiej i nawoływanie jej do współpracy oraz czynnego życia politycznego.

9 grudnia 2013 roku w Copernicus Center odbyło się spotkanie liderów ponad 30 organizacji polonijnych, którzy przybyli na zaproszenie prezesa Pal-Pac, pana Ariego Zweiga. Prezes wraz z członkami zarządu organizacji przedstawił plan działania na nadchodzący rok.

Jednym z głównych działań Pal-Pac w pierwszej dekadzie 2014 roku jest zorganizowanie Forum Kandydatów Politycznych, które odbędzie się 14 marca w Copernicus Center (5216 Lawrence Ave, Chicago, IL ) w godzinach od 6:00 do 9:00 wieczorem.

To spotkanie tuż przed wyborami, które w tym roku odbędą się 18 marca, ma za zadanie przybliżyć wyborcom polskiego pochodzenia programy wyborcze polityków kandydujących na urzędy oraz umożliwić im wysłuchanie prelekcji i zabranie głosu w dyskusji.

Założyciele organizacji Pal-Pac wierzą, że przez wspólne działanie są w stanie zwiększyć świadomość polityczną Polonii i zachęcić Polaków do czynnego udziału w wyborach. Za sprawą edukacji i upowszechniania wiedzy na temat zasad głosowania chcą zwiększyć procent Polaków, którzy wezmą udział w zbliżających się wyborach.

„Forum wyborcze ma także za zadanie uświadomienie kandydującym politykom, jak silną grupą etniczną jest Polonia, i że my, Polacy, jesteśmy aktywnymi politycznie obywatelami, którzy chcą  kształtować polityczną przyszłość kraju, w którym żyją” – powiedział Arie Zweig, prezes i założyciel Pal-Pac.

Obecnie trwają przygotowania do Forum Kandydatów Politycznych: wiele organizacji polonijnych zainteresowanych jest współudziałem i partycypowaniem w wyżej wymienionym wydarzeniu. Również organizacje studenckie oraz młodzi członkowie Junior Board Pal-Pac zadeklarowali swoją pomoc i udział.

Bilety na Forum do nabycia pod adresem www.pal-pac.org.

 

 

 

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Jola
21 mar, 08:19
Witam. mam pytanie czy to jest normalne ze po wykonaniu lasera ablacyjnego CO2 na drugi dzien mam strasznie [...]»
Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»

Najczęściej...