Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-12 21:29:32 · Czytany 10927 razy · 6 komentarzy
Nowszy Starszy

Jak ubezpieczenie assistance działa za granicą?

Fot: Internet

Podróżując poza granicami naszego kraju powinniśmy pamiętać o podstawowych zabezpieczeniach na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Zabezpieczenia te mogą okazać się niezwykle potrzebne – zwłaszcza w przypadku kradzieży, wypadku lub awarii naszego auta. Kluczową rolę w tym względzie pełni ubezpieczenie assistance, dodawane najczęściej przy zakupie dobrowolnego ubezpieczenia autocasco AC.

Na terenie krajów należących do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego możemy poruszać się z obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej OC. Wybierając się z kolei do niektórych krajów spoza tego okręgu będziemy potrzebowali Zielonej Karty. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to wyłącznie zabezpieczenia na wypadek szkód wyrządzonych przez nas osobom trzecim na terenie obcego państwa. Nie gwarantują one natomiast naszej własnej ochrony.

Jak działa assistance?

Właściwy pakiet ubezpieczeń dobrowolnych – zwłaszcza assistance – może się okazać wręcz nieoceniony podczas naszej podróży zagranicznej. Dzięki niemu otrzymamy nie tylko niezbędną pomoc w sytuacji kradzieży, wypadku czy awarii naszego auta, ale również odpowiedni pakiet świadczeń przy zagrożeniu naszego zdrowia lub życia.

Zakres ochrony assistance jest uzależniony od konkretnego wariantu ubezpieczenia, na które się zdecydujemy.

Jakie są różnice w poszczególnych wariantach?

W różnorakich towarzystwach ubezpieczeniowych zarówno warianty podstawowe, jak i rozszerzone, mogą się diametralnie różnić między sobą. Dla przykładu, AXA DIRECT oferuje assistance na kraje europejskie w dwóch wariantach – MIDI EUROPA i MAXI EUROPA.

Różnice w wariantach assistance dotyczą przede wszystkim możliwości uzyskania pomocy w konkretnych określonych w umowie lub Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU)sytuacjach. Stąd, przed zakupem assistance trzeba starannie przeanalizować OWU i umowę. Istotne jest bowiem, by ubezpieczenie to zapewniało nam:

  • holowanie i pomoc w realizacji naprawy uszkodzonego auta poza granicami kraju (zwłaszcza w kraju, do którego się wybieramy),
  • pomoc tłumacza,
  • holowanie przypadkach szczególnych (np. rozładowania akumulatora, uszkodzenia koła),
  • samochód zastępczy w przypadku kradzieży, kolizji lub wypadku,
  • opiekę medyczną i pomoc prawną,
  • transport i organizację noclegu w przypadku, gdy nasze auto wymaga dłuższej naprawy.
Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Podróże i turystyka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

KarolS · 2015-10-02 07:08:45

Ja wykupiłem za granicę to: https://www.starter24.pl/assistance-europa i powiem szczerze, ze nie sądziłem, że będe musiał skorzystać. Ale pomoc do mnie przyjechała w kilkadziesiąt minut. Auto padło na takiej strasie, że sam miałem problem określić gdzie się znajduję (chwała nawigacji że choć raz się przydała, zamiast wyprowadzać mnie w pole). Przy wyborze trzeba patrzeć bo dane ubezpieczenie obejmuje, bo wszyscy biorą najtańsze byleby było.. Ja patrzyłem na rodzaj usług w ramach ubezpieczenia, do ilu km holują i jakie koszty pokrywają. Mi akurat pomogli na miejscu, ale znów znajomy w Hiszpanii miał holowanie (nie wiem gdzie ma assistance ale też zadowolony był)

Aśka · 2014-04-08 23:49:54

Ale o co w takim razie pytac?

Krychu · 2014-04-08 14:25:08

Miałem kiedyś problem za granicą, jak byłem na wakacjach na Lazurowym Wybrzeżu. Okazało się, że mój ass tam nie działa, bo nie mam wykupionej odpowiedniej opcji na zagranicę tylko na polske. Efekt był taki, że zamiast relaksować się wypoczynkiem musiałem załatwiać tysiące rzeczy żeby móc w terminie wrócić do kraju. Od tamtej sytuacji zmieniłem swojego ubezpieczyciela i teraz już wiem o co pytać przy wykupywaniu ubezpieczeń komunikacyjnych.

zosia · 2014-03-28 19:42:55

Dużo podróżuje dlatego nie wyobrażam sobie wyjechać bez Assistance. Koszty za granicą całej obsługi są naprawdę duże a nie zawsze są na to pieniądze dlatego bardzo tego pilnuje.

anika · 2014-03-27 11:09:51

Bez takiego ubezpieczenia nie odważyłabym się wyjechać, zdarzyć się może wszystko i to nie koniecznie z naszej winy a koszty mogą być koszmarne. Pomoc tłumacza jest opcją o której nie wiedziałam ale zdecydowanie bardzo przydatną.

seba · 2014-03-26 06:15:37

Assistance poza granicami kraju jest nie do przecenienia. Choć nigdy nie musiałem bezpośrednio korzystać z usług tego dobrodziejstwa, to wiem że na obczyźnie może się zdarzyć wszystko. Dlatego mam i oby mi się nigdy nie przydało.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...