Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-12 01:08:31 · Czytany 3301 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Autor biografii Zbigniewa Brzezińskiego z wizytą w Chicago

Andrzej Lubowski (Fot: Internet)

Andrzej Lubowski, ekonomista, dziennikarz, autor m.in. biografii Zbigniewa Brzezińskiego pt. ‘Zbig. Człowiek, który podminował Kreml’, która ukazała się również po angielsku, czy ‘Świat 2040: Czy Zachód musi przegrać?’ przybywa do Chicago na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Chicago Pauliny Kapuścińskiej.

Podczas wizyty Andrzeja Lubowskiego w Chicago, Konsulat zorganizuje jego spotkanie z mediami i przedstawicielami społeczności polonijnej w czwartek, 20 lutego br. o godz. 16:30 w siedzibie polskiej placówki przy 1530 N. Lake Shore Drive.

Rozmowę w obecności mediów poprowadzi red. Daniel Bociąga z Polskiego Radia Chicago 1030AM. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. spraw gospodarczych Polski przez pryzmat jej dokonań u progu tegorocznej 25. rocznicy przemian gospodarczo-ustrojowych po 1989 oraz jej roli w regionie. Dyskusja dotyczyć będzie również wątków biograficznych doradcy Prezydenta USA Jimmy’iego Cartera Zbigniewa  Brzezińskiego w kontekście walki z komunizmem i roli USA w przemianach w Europie Środkowej i Wschodniej. Podczas spotkania goście będą mieli możliwość zadania pytań gościowi.

Andrzej Lubowski spotka się również z amerykańskimi studentami historii Uniwersytetu Loyola w środę, 19 lutego br. Podczas zajęć prowadzonych przez Profesora Marka Suszko Andrzej Lubowski omówi wpływ wydarzeń z lat 1980-tych w Polsce na ówczesną Europę i świat. Andrzej Lubowski spotka się również z członkami Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej podczas spotkania pn. „Business After Hours”. Więcej informacji o tym spotkaniu: Polish American Chamber of Commerce, tel: 773-205-1998, e-mail info@polishamericanchamber.org

Media zainteresowane udziałem w spotkaniu gościa z mediami i Polonią w Konsulacie 20 lutego br. proszone są o nadsyłanie zgłoszeń akredytacyjnych na adres konrad.zielinski@msz.gov.pl najpóźniej do wtorku, 18 lutego br.

 

Strona internetowa Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl

Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Twitter: @PLinChicago

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»
Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»

Najczęściej...