Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-12 00:24:20 · Czytany 6140 razy · 8 komentarzy
Nowszy Starszy

Kiedy możemy nie otrzymać pożyczki?

Fot: Internet

Przekonanie, że do uzyskania szybkiej pożyczki wystarczy jedynie okazanie dowodu osobistego, jest mitem. W trosce o bezpieczeństwo klientów firmy z sektora pozabankowego coraz uważniej przyglądają się wnioskom o pożyczkę. Czy może zdarzyć się sytuacja, w której wniosek o drobną pożyczkę zostanie odrzucony? 

Zdolność kredytowa a pożyczka

Z pożyczek korzystają najchętniej ci, którym na sfinansowanie nieplanowanych zakupów wystarczy niewielka kwota. W ich przypadku kredyt bankowy jest nieopłacalny, bo po co podpisać umowę na klika lat opiewającą na parę tysięcy złotych, skoro można pożyczyć 500 złotych na okres 30 dni? Jest to z pewnością znacznie wygodniejsze rozwiązanie, z którego tak chętnie korzystają młodzi ludzie. Krótkoterminowe pożyczki są też szansą na pokrycie niespodziewanych wydatków w przypadku tych osób, które ze względu na swe dochody nie mogłyby otrzymać kredytu w banku. Brak zdolności kredytowej nie oznacza przecież, że nie można skorzystać z drobnej pożyczki. Dzięki jasnym zasadom i kalkulatorowi kosztów dostępnemu na stronie www.wonga.pl można to zrobić bezpiecznie i szybko. Wystarczy pamiętać o tym, by wysokość pożyczki dopasować do swych możliwości finansowych, a termin spłaty ustalić w taki sposób, by móc z najbliższej wypłaty w porę uregulować zobowiązania. Czy taka oferta jest dla każdego? 

Błędy formalne a pożyczka

Choć zaświadczenie o zarobkach nie jest potrzebne do otrzymania pożyczki, nie każdy ma szansę z niej skorzystać. Wiele osób chcących zaciągnąć pożyczkę online traci na nią szansę ze względu na problemy z wypełnieniem elektronicznego wniosku. Dane wpisane w formularzu, mimo szybkiego tempa obsługi, są przecież dokładnie sprawdzane, a wszelkie nieprawidłowości skrupulatnie odnotowywane. Błędnie podany numer telefonu lub dowodu osobistego, brak możliwości weryfikacji numeru konta z powodu niedokonania przelewu kontrolnego to często popełniane błędy, które utrudniają zaciągnięcie pożyczki.

Bezcenna wiarygodność

Dla każdej instytucji finansowej ważne są przede wszystkim te informacje, które pozwalają potwierdzić wiarygodność klienta. W efekcie już nie tylko banki, ale i firmy z sektora pozabankowego zaczynają zwracać uwagę na historię kredytową swych kontrahentów. Wonga.com, jako jedyna w branży digital finance współpracuje z BIK. W efekcie zasłynęła ona jako instytucja promująca rozsądne i odpowiedzialne pożyczanie. Dzięki nowoczesnym aplikacjom po złożeniu na stronie www.wonga.pl wniosku o pożyczkę każdy potencjalny klient jest sprawdzany w BIK i biurach informacji gospodarczej. Istnieje sporo powodów, które mogą utrudnić lub uniemożliwić otrzymanie pożyczki. Staranne wypełnienie formularza oraz troska o budowanie pozytywnej historii kredytowej to podstawa dla tych, którzy dzięki pożyczkom zamierzają finansować swe niespodziewane wydatki.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Kogel-mogel

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

oewonga · 2018-04-12 10:24:42

Witam! Gosia, kredyt zaciągnięty w innej instytucji udzielającej pożyczek lub kredytów nie stanowi przeszkody do otrzymania naszej pożyczki. Zachęcam zatem do skorzystania z niej. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=magayznpolonia. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

Gosia · 2018-04-04 04:49:58

Jak mam kredyt w banku na auto do dostanę pożyczkę w wonga?

oewonga · 2017-11-23 11:19:54

Witam! Daria, kolejna pożyczka w wonga.com każdorazowo udzielana jest na indywidualnych warunkach. Można o nią wnioskować od razu po spłacie pierwszej pożyczki. Maksymalny limit dla kolejnych pożyczek w wonga.com może wynieść do 8000 zł, ale kwota ta i koszt ostatecznie są uzależnione od indywidualnie obliczanej zdolności kredytowej i terminowego regulowania zobowiązań. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=magazynpolonia. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

daria · 2017-11-12 11:00:26

wiem, że w wonga pierwsza pożyczka jest za 10zł. A wie ktoś jaki jest koszt kolejnej?

Dorota · 2014-04-10 00:58:39

Przeczytałam z uwagą artykuł, bo być może, kiedyś będę zmuszona do takiej pożyczki. I co jeśli nigdy wcześniej nie pożyczałam, moja historia kredytowa jest zupełnie czysta ? Jestem ciekawa czy w takiej sytuacji wystarczy tylko dokładne wypełnienie formularza, uwiarygodnienie przed firmą swojej osoby?

wiki · 2014-04-02 03:34:10

Nie pożyczam bo później nie mam z czego oddać a tyle się słyszy o wysokim oprocentowaniu ukrytym w warunkach umowy.

demot · 2014-03-30 11:22:56

Zapomniano tu o parabankach, które praktycznie pożyczają każdemu. Fakt, że koszt takich pożyczek jest lichwiarski, ale tonący brzytwy się chwyta.

mądraposzkodzie · 2014-03-30 09:09:38

Trzeba uważać co i z kim się podpisuje. Wiarygodność rzeczywiście jest bezcenna jeśli chodzi o kredyty. Wszelkie ślady nierzetelności figurują w BIK, w związku z tym kłopot z otrzymaniem kredytu gotowy.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...