Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-05 · Opublikowany: 2011-06-27 16:22:38 · Czytany 4336 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Oszustwa w ubezpieczeniach Medicare

Oszustwa finansowe związane z funduszem ubezpieczeń zdrowotnych Medicare polegają na obciążaniu ubezpieczenia przez świadczeniodawcę (np. lekarza, szpital, laboratorium itd.) za usługi, które nie zostały nigdy dostarczone lub otrzymane przez pacjenta.

Przykładami takich oszustw mogą być:

  • obciążenie rachunkiem Medicare lub innego ubezpieczyciela za świadczenie lub wyposażenie medyczne, których pacjent nigdy nie otrzymał
  • obciążenie rachunkiem za świadczenie lub wyposażenie medyczne inne niż pacjent w rzeczywistości otrzymał (np. wizyta w gabinecie lekarza, która się nie odbyła kiedy pacjent otrzymuje wózek inwalidzki, a Medicare otrzymuje rachunek za inny sprzęt)
  • użycie karty ubezpieczeniowej innej osoby, aby otrzymać świadczenie medyczne
  • obciążenie rachunkiem Medicare lub innego ubezpieczyciela za sprzęt medyczny, który został zwrócony do sprzedającego.

W związku z takimi sytuacjami, każdy pacjent powinien dobrze przeglądać rozliczenia rachunków wysyłane do niego przez ubezpieczyciela. Przykładem oszustwa może być również przekonywanie pacjenta przez świadczeniodawcę, że powinien wykonać badania medyczne, lub zaopatrzyć się w sprzęt medyczny, którego w rzeczywistości pacjent nie potrzebuje, aby uzyskać za nie zapłatę.

W każdej z takich sytuacji pacjent powinien informować ubezpieczyciela (np. Medicare tel. 1-800-633-4227 lub Prokuratora Generalnego Stanu Illinois tel. 1-800-699-9043) o swoich zastrzeżeniach lub podejrzeniach, aby uniknąć zbyt wczesnego wyczerpania limitu funduszy przeznaczonych przez ubezpieczenie na dane zabiegi lub inne świadczenia w danym roku lub innym czasie. Pacjenci mogą także skontaktować się z agencją CLESE pod numerem tel. 1-312-461-0812.

Więcej informacji można uzyskać również kontaktując się z panią Heleną Torres ze Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego przy 6276 W. Archer Ave. lub telefonicznie (773) 767-7773 wew. 210.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...