Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-06 · Opublikowany: 2010-08-01 22:11:26 · Czytany 7435 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Życie jest pełne niespodzianek

Życie jest pełne niespodzianek - tych dobrych i tych złych. Ponieważ nie ma żadnej kryształowej kuli, z której można odczytać, co nas w życiu spotka i przewidzieć kiedy my lub nasi ukochani odejdą z tego świata - najlepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.Taką asekurację zapewnia ubezpieczenie na życie. Dlaczego jest nam potrzebne ubezpieczenie na życie? Dlatego, że jest ono jednym z najbardziej niezawodnych instrumentów finansowych. Pomaga pokryć finansowe dziury, a więc w razie potrzeby nie musimy się martwić o pieniądze. Należy tu podkreślić, że odszkodowanie na wypadek śmierci jest zawsze wypłacane jako wolne od podatku.

Na pytanie czy potrzebne nam ubezpieczenie na życie, najlepiej odpowiedzieć, zadając sobie kolejne pytania:

- Czy mam współmałżonka, partnera, dzieci lub innych bliskich, którzy są zależni od moich zarobków?

- Czy mam jakiekolwiek długi, obciążenia finansowe i pożyczki np. na dom lub samochód (również zadłużenia na kartach kredytowych), które byłyby obciążeniem finansowym dla tych, których pozostawię?

- Czy mam hipotekę?

- Czy w razie mojej nagłej śmierci moi bliscy mają pieniądze, aby pokryć koszty pogrzebu, jak również inne koszty związane z nagłą śmiercią np. rachunki szpitalne?

Niewiele osób wie, że średni koszt całkiem skromnego pogrzebu w aglomeracji chicagowskiej waha się w okolicy 10-ciu do 15-stu tysiecy dolarów, przy czym płatność ta jest wymagana natychmiast przy aranżacji pogrzebu.

Jeśli odpowiedzieliśmy TAK na jakiekolwiek z tych pytań, to powiniśmy jak najszybciej wziąć pod uwagę wykupienie ubezpieczenia na życie.

Niestety, wiele osób nie podchodzi do tego tematu zbyt poważnie. Wielu ludzi nie chce rozmawiać o nagłej śmierci czy to w wyniku wypadku, czy w wyniku nagłej choroby. Te osoby myślą, że im takie nieszczęście  nigdy nie może się przytrafić i oby nigdy się nie zdarzyło. Jednak życie jest takie, jakie jest, czyli nieprzewidywalne. Każdy z nas przecież znał kogoś, kto odszedł z tego świata za wcześnie i nagle. Statystyki mówią, że na 100 osób, które mają obecnie 35 lat, aż 13 nie dożyje wieku 65 lat. To daje wiele do myślenia. Nikt z nas nie chce myśleć, że to na nas padnie zły los. Jednak nie warto ryzykować. Koszt ubezpieczenia na życie nie jest taki duży, jak może się nam wydawać. Warto sprawdzić ile kosztuje takie ubezpieczenie, zanim będzie za późno. Tak drodzy państwo - może być za późno! Od czego zależy koszt ubezpieczenia?

Pierwszym ważnym czynnikiem jest nasze zdrowie. Jeżeli nie mamy problemów ze zdrowiem i żadnej historii chorób, to składki będą niskie. Niestety, w momencie zdiagnozowania ciężkiej choroby jak np. rak, zawał serca lub wylew - nie ma szansy na wykupienie ubezpieczenia. Nasz rekord medyczny na to nie pozwoli.

Po drugie, ubezpieczenia są najtańsze, jeżeli wykupujemy je jako ludzie młodzi. Wtedy ryzyko dla kompanii ubezpieczeniowej jest oczywiście mniejsze - stąd niski koszt.

Dlatego apeluję do wszystkich czytających ten artykuł, aby rozważyli konsultacje w sprawie ubezpieczenia na życie. Szczególnie zwracam sie tutaj do naszych Pań. To one często pracują na pół etatu lub wcale - poświęcając się prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci. Niestety, w takiej sytuacji zarówno one jak i nasze pociechy są całkowicie zależne od partnera, który jest tym utrzymującym rodzinę. Dlatego niesłychanie ważne jest - drogie Panie - abyście wymagały od swego partnera odpowiedzielności za Was i Waszą rodzinę. Zadajcie sobie pytanie, co by się stało

z Wami, gdyby jutro zabrakło Waszej drugiej połowy? Kto płaciłby rachunki, co by się stało z domem, samochodem itd. Czy dzieci mogłyby kontynuować naukę w dobrej szkole? Porozmawiajcie ze swoim partnerem o ubezpieczeniu na życie. To nie jest rozmowa o śmierci - to jest rozmowa o przetrwaniu Waszym i Waszych dzieci. Zabezpieczcie to, co najcenniejsze i niezastąpione- Wasze życie!

Są różne rodzaje ubezpieczeń na życie. Mogą one nie tylko chronić nas i naszych najbliższych, ale także akumulować oszczędności np. na emeryturę lub wcześniejszą spłatę pożyczki na dom lub np. na zapłatę za edukację naszych dzieci. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie przyszłość funduszu social - security jest niejasna, warto zainteresować się, jakie są inne możliwości zapewnienia sobie dochodu emerytalnego.

Im wcześniej podejmiemy decyzję, tym większe z tego korzyści dla nas.

Każdy z nas ma indywidualną sytuację i potrzeby, dlatego bardzo ważne jest, aby skorzystać z profesjonalnej porady i dobrać produkt odpowiedni dla naszych potrzeb.

Taka konsultacja nie kosztuje nic, oprócz odrobiny dobrej woli i chwili naszego czasu.

Im wcześniej zdecydujemy się na taką rozmowę, tym większe szanse, że nie będzie za późno.

Benjamin Franklin powiedzial kiedyś: „Dziwną rzeczą jest to, że ludzie ubezpieczają swoje domy, statki i kosztowności, a zapominają ubezpieczyć własnego życia – tego, co najcenniejsze dla nich i ich rodzin – tego, czego nie da się niczym zastąpić, a jakże łatwo je stracić”.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...