Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-09 · Opublikowany: 2011-11-09 21:25:48 · Czytany 5253 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Zbójnicka watra

W Lemont, w ogrodach Slovenian Catholic Mission, odbyła się coroczna Zbójnicka Watra zespołu „Siumni”. Impreza ta ma już kilkuletnią tradycję i swoich stałych gości, którzy zachwalają ją wśród swoich znajomych, tak, że liczba gości co roku się chyba zwiększa.

W tym roku, oprócz występów regionalnych zespołów na zbudowanej scenie, tuż przy niej można było oglądać kierdel owiec hodowanych przez baców z rodziny Skików, a pilnowany przez dwa piękne „owczary”, czyli podhalańskie owczarki. Nie zabrakło też wielu innych atrakcji, m.in. „topienia zbójnika”, czy „królowej ZPPA”. W tym przypadku celny rzut piłką powodował wpadnięcie do zbiornika z wodą siedzącego na ławeczce Zbójnika Roku lub królowej, a chętnych do spróbowania swoich sił w tej zabawy nie brakowało.

Były też rekreacyjne rozgrywki sportowe i konkursy, natomiast dla każdego głodnego kuchnia oferowała bogaty asortyment jedzenia. Był oczywiście występ gospodarzy, czyli Siumnych, którzy widzom zaprezentowali bogaty repertuar regionalnych pieśni i tańców. Siumni w tym roku obchodzą 10 rocznicę powstania, o której napiszemy w najbliższym czasie, więc do swojego występu (jak zwykle zresztą) naprawdę się przyłożyli. Nie zabrakło „zbójnickiego” odtańczonego z werwą i polotem przez „zbójów z Siumnych”, występ zakończyła odtańczona przez członków zespołu wspólnie z gośćmi polka, po której nastąpiła taneczna zabawa trwająca do późnych godzin wieczornych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...