Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-07-24 13:02:34 · Czytany 2337 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Komandos US Navy SEAL w Muzeum Polskim w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce i Fundacja Kultury Tatrzańskiej serdecznie zapraszają całą Polonię na polsko-amerykańską akcję charytatywną. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane do wysłania US Navy SEAL Bradleya Nagela do Polski na ultra-triathlon – „Z Helu na Rysy, czyli Triathlonem przez Polskę”. Uczestnicy triathlonu przepłyną Zatokę Gdańską w piankach i osprzęcie ABC z Helu do plaży w Gdyni. Następnie przemierzą rowerem Polskę od Gdyni po Morskie Oko w Zakopanem. Kolejnym krokiem jest szturm na najwyższy szczyt w Tatrach. Triathlon zakończy uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku uczczeniu piątej rocznicy śmierci w tragedii pod Smoleńskiem byłego dowódcy Wojsk Specjalnych i patrona Jednostki Wojskowej Formoza, generała broni Włodzimierza Potasińskiego. 

Impreza charytatywna odbędzie się w Muzeum Polskim w Ameryce, pod adresem 984 N. Milwaukee Avenue, Chicago, IL 60642, w niedzielę, 26 lipca 2015 roku o godzinie piętnastej. Wstęp – sugerowany datek 20 $. Serwowany będzie góralski poczęstunek.  
 
Goście będą mieli okazję spotkać Bradleya Nagela, członka SEAL Team 7, który opowie o szkoleniu SEAL i misjach wojskowych. Pojawi się także przedstawiciel Polskich Sił Zbrojnych z Europejskiego Centrum NATO, który będzie omawiać wysiłki Polskich Sił Zbrojnych w NATO.
 
Podczas imprezy zostaną poddane licytacji pamiątki sportowe. Są między nimi podarunki z autografami Marcina Gortata, polskiej gwiazdy NBA grającej obecnie w Washington Wizards. M. Gortat jest również rzecznikiem polskiego KRS Formoza, a także honorowym patronem tego wydarzenia.

 

KRS Formoza to obecni i byli żołnierze Polskich Sił Specjalnych. Członkowie Formozy wykorzystują swoje doświadczenia, aby pomóc innym żołnierzom rannym w akcjach specjalnych. Działają na rzecz integracji środowisk żołnierzy oraz sympatyków i miłośników jednostki. Pragną podtrzymywać tradycje narodowe, pielęgnować polskość oraz rozwijać świadomość narodową, obywatelską i kulturową. KRS FORMOZA jest organizacją o profilu charytatywnym, mającą na celu pomoc rodzinom członków stowarzyszenia: www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...