Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-11-05 18:03:36 · Czytany 3057 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Była Premier RP Hanna Suchocka z wizytą w Konsulacie Generalnym RP w Chicago

Hanna Suchocka (Fot: Konrad Zieliński)

Hanna Suchocka, b. Premier RP w latach 1992-93, b. Minister Sprawiedliwości (1997-2000) i b. Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej (2001-2013) była gościem w Konsulacie Generalnym RP w Chicago 30 października 2014 r., gdzie spotkała się z przedstawicielami lokalnej społeczności polonijnej i polskimi mediami.  

Pani Hanna Suchocka przebywała w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Nanovic Institute for European Studies działającego w ramach Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana, gdzie 28 października br. wygłosiła wykład pt. „Demokratyczna Polska: 25 lat po upadku komunizmu”.

Podczas spotkania z Polonią Hanna Suchocka mówiła o dokonaniach Polski od czasu odrodzenia się polskiej demokracji 25 lat temu i upadku komunizmu w Polsce i pozostałych państwach regionu. Hanna Suchocka podzieliła się z zebraną publicznością refleksjami dotyczącymi fundamentalnego i najważniejszego dla przemian, jakie miały miejsce w Polsce i pozostałych krajach regionu po 1989 roku, znaczenia wyborów z 4 czerwca. Pytania publiczności odnosiły się również do okresu sprawowania przez Hannę Suchocką funkcji publicznych: Prezesa Rady Ministrów i Ambasadora przy Stolicy Apostolskiej.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...