Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-04-04 17:14:43 · Czytany 8286 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Nowa polsko-amerykańska organizacja polityczna rozpoczęła działalność w Chicago

Lukas Fuksa i Arie Zweig (fot. PAL-PAC)

Arie Zweig i Lucas Fuksa oficjalnie ogłosili rozpoczęcie działalności nowej organizacji Polish-American Leadership Political Action Commitee (PAL-PAC), której zadaniem jest zrzeszenie polsko-amerykańskiej społeczności.

PAL-PAC jest organizacją  polityczną, powołaną w celu rozwiązywania zagadnień społeczno-obywatelskich dotyczących Polonii amerykańskiej w Stanach Zjednoczonych. Jej głównym zadaniem jest podnoszenie świadomości  w zakresie ważnych kwestii politycznych oraz wyboru liderów reprezentujących jej interesy.

Prezes Lucas Fuksa twierdzi, że "Polonia ma silny głos i celem organizacji są działania, aby ten głos był słyszalny".

Poprzez edukowanie społeczności polonijnej oraz nawoływanie jej do wspierania własnego dziedzictwa kulturowego, narodowych wartości oraz wspólnego działania, PAL-PAC ma nadzieję na uzyskanie znaczącego wpływu na decyzje podejmowane w sprawach Polski i Polaków przez administrację USA.

Zachęcając swoich członków do większego zaangażowania w sferę polityczną, Arie Zweig - główny założyciel organizacji PAL-PAC - wierzy również w możliwość nawiązania współpracy z innymi organizacjami polonijnymi, posiadającymi już liczne wpływy na różnych szczeblach „drabiny politycznej”.

Kluczowym elementem jest uświadamianie społeczności polonijnej, jak ważny jest czynny udział w wyborach lokalnych i rządowych. Polonia jako liczna grupa etniczna, powinna mieć znaczący głos w procesie ustawodawczym. Organizacja PAL-PAC kładzie szczególny nacisk na program zniesienia wiz dla Polaków.

PAL-PAC będzie oferować swoim członkom edukację na temat kwestii społecznych i politycznych wpływających na życie  Polonii, pokazując tym samym kierunek, w którym należy podążać, aby dotrzeć do najbardziej skutecznych kanałów politycznych oraz efektywnie rozwiązywać istniejące problemy.

Organizacja szczególnie będzie kładła nacisk na wspólne kreowanie świadomości politycznej młodego pokolenia, polonijnych organizacji studenckich oraz młodzieży uniwersyteckiej.

„Dążymy  do tego, aby wspierać Polonię przez wpływ na działanie oraz ścisłą współpracę z lokalnymi, stanowymi i federalnymi politykami” – podsumował Arie Zweig.

Więcej informacji na temt PAL-PAC oraz korzyści związanych z członkostwem w organizacjmożna znaleźć na stronie www.pal-pac.org

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...