Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-04-13 17:53:13 · Czytany 2383 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Konsulat Generalny RP w Chicago gościł uczestników sesji treningowej w ramach przygotowań do Szczytu NATO

Fot: Konsulat Generalny RP w Chicago

Oficerowie Wojska Polskiego wraz z przedstawicielami cywilnych polskich instytucji państwowych złożyli wizytę w Chicago w dniach 4-7 kwietnia 2016 r. w celu wzięcia udziału we wspólnej polsko-amerykańskiej wymianie doświadczeń i najlepszych praktyk przed nadchodzącym Szczytem NATO w Warszawie.  

Cykl spotkań treningowych zorganizowany został przez Gwardię Narodową Stanu Illinois i amerykańskich ekspertów w stanie Illinois, którzy przygotowywali Szczyt NATO w Chicago w 2012 r.

Na zaproszenie Konsula RP w Chicago Roberta Rusieckiego uczestnicy spotkań szkoleniowych odwiedzili polską placówkę konsularną 6 kwietnia, aby podsumować kilkudniową konferencję, ale również spotkać się m.in. z polskimi weteranami II wojny światowej czy przedstawicielami Stowarzyszenia Historycznego Armii Polskiej z siedzibą w Chicago.

Witając gości Konsul Rusiecki podkreślił wagę owocnej i ścisłej 23-letniej współpracy Wojska Polskiego z Gwardią Narodową Stanu Illinois, bardzo dobrej współpracy wojska polskiego i amerykańskiego oraz relacji dwustronnych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

Reprezentujący stronę amerykańską Generał Michael Zerbonia zaznaczył kluczową rolę Polski jako członka NATO i chwalił Polskę jako „najlepszego spośród sojuszników Stanów Zjednoczonych Ameryki”.

Reprezentujący stronę polską Generał Adam Joks, dziękując za zorganizowanie sesji, przyznał, że dała ona uczestnikom nowe cenne perspektywy na wiele rozwiązań w przygotowaniach do organizacji Szczytu NATO w Warszawie 8-9 lipca 2016 r.

Rzeczpospolita Polska jest członkiem Organizacji Traktatu Północno-Atlantyckiego od 12 marca 1999 r.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Bogdan Domeracki
17 mar, 15:58
„POLACY w kraju Helwetów”… Zapraszamy także do nas...! »
Marie Elizabeth
09 mar, 14:34
Oh je me sens de nouveau en vie après avoir subi beaucoup de traumatismes et de chagrin. Je [...]»
rodric camela
08 mar, 19:02
Cześć przyjaciele chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć jak cudownie byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie [...]»

Najczęściej...