Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-04-05 23:36:35 · Czytany 6908 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Upamiętnienie Smoleńska i Katynia 10/4/2016

Fot: Krzysztof Jastrzembski

Komitet Obrony Polski w Londynie serdecznie zaprasza wszystkich na Upamiętnienie Poległych sześć lat temu w Smoleńsku – Prezydenta RP, Rząd i Dowództwo Sił Zbrojnych, i poległych Oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych w Katyniu przez NKWD w 1940 roku. Cześć i Chwała Ich Pamięci!

Dokładnie 76 lat temu NKWD rozpoczęło likwidację obozów dla polskich oficerów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. 3 kwietnia 1940 ruszyły pierwsze transporty śmierci z jeńcami z Kozielska do Katynia, w ten sposób rozpoczęła się zbrodnia katyńska. W ciągu sześciu tygodni rozstrzelano 14 587 polskich jeńców. Zamordowano również ok. 7 300 Polaków przetrzymywanych w więzieniach na obszarze Kresów Wschodnich. Zdecydowaną większość zabijano strzałem w tył głowy.
CZEŚĆ BOHATEROM, HAŃBA ICH MORDERCOM!

Prośba do wszystkich o branie udziału w obchodach Smoleńskich i Katyńskich w tą niedzielę i o rozpowszechnianie powyższego zaproszenia, po koniecznej zmianie poprzedniego harmonogramu Upamiętnienia.

 Ciekawe ile czasu jeszcze zabierze dotarcie do prawdy o Smoleńsku, bo propagandę o „pijanym generale i winie pilota” jeszcze raz wyjęto z szafy zaraz przed wyborami 2015, ale jakoś w to nikt nie wierzy. Natomiast oryginalne wideo z lasu Smoleńskiego było analizowane wiele razy. Poniższe wideo nawiązuje do niego:

https://www.youtube.com/watch?v=j_tHrCB-Acs

Takich materiałów jest bardzo dużo. Jurgen Roth w swojej książce „Tajne Akta S” mówi prosto że był to zamach. Na Smoleńskim wiecu w Londynie w 2011 było powiedziane, że miało miejsce morderstwo i że Smoleńsk to Katyń 2.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Ludzie · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...