Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-07-04 15:57:01 · Czytany 5137 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polski Festiwal w Seattle

Festiwal w Seattle 2012 (fot. Piotr Horoszowski)

Olbrzymi sukces zeszłorocznego festiwalu sprawił, że polsko-amerykańska społeczność z dumą prezentuje drugą edycję tej wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w Seattle Center. W dniu 13 lipca, wspólnie z publicznością na Północno-Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, będziemy świętować polskie tradycje i współczesne osiągnięcia kultury.

W programie festiwalu przewidziane są liczne atrakcje i dużo wspaniałej darmowej rozrywki. Znajdą się w nim, między innymi, występy zespołów folklorystycznych i tańca współczesnego, koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, zabawa taneczna, wystawa plakatu artystycznego, warsztaty sztuki ludowej, prezentacje gotowania oraz zajęcia dla dzieci. W tym roku ponownie odbędzie się pokaz mody prezentujący regionalne kostiumy z Polski. W ramach kiermaszu na stoiskach artystów zaprezentowane zostaną szkło artystyczne, ręcznie malowana ceramika z Bolesławca, kryształy, biżuteria i artystyczne wycinanki. Można będzie uzyskać informacje o działalności i osiągnięciach zamieszkałej tu Polonii, jak również o polskich atrakcjach turystycznych. Ogródek piwny będzie serwował szeroki wybór importowanych polskich napojów. Będzie również można delektować się wspaniałymi potrawami polskiej kuchni. 

Przez prawie sto lat aktywna społeczność polsko-amerykańska na Północno-Zachodnim wybrzeżu organizowała imprezy w swoim centrum kulturalnym w dzielnicy Capital Hill w Seattle. Zapraszamy mieszkańców miasta Seattle i okolic na kolejny Polski Festiwal, który tego lata odbędzie się z jeszcze większym rozmachem niż w ubiegłym roku.

  • CO: Polski Festiwal w Seattle
  • GDZIE: Seattle Center (Armory i Fisher Rooftop),305 Harrison Street, Seattle, WA 98109
  • KIEDY: Sobota, 13 lipca, w godzinach 11-21
  • KTO: Polonia na Północno-Zachodnim Wybrzeżu
  • KOSZT: Wstęp Wolny

Polski Festiwal jest organizowany przez społeczność polsko-amerykańską we współpracy z Seattle Center oraz realizowany przez Fundację Domu Polskiego, organizację niedochodową.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z info@polishfestivalseattle.org lub pisząc na adres 1714 18th Avenue Seattle, WA 98122.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Jascinta
21 kwi, 13:00
witam widzów jestem tu aby dzielić się światłem / świadectwem o tym jak zostałem zbawiony od niepłodności. Jestem [...]»
Bogdan
02 kwi, 07:57
Jeżeli od początku ma się wsparcie i wie że komuś zależy to da radę przezwyciężyć ten nałóg. Mi [...]»
Jola
21 mar, 08:19
Witam. mam pytanie czy to jest normalne ze po wykonaniu lasera ablacyjnego CO2 na drugi dzien mam strasznie [...]»

Najczęściej...