Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-05-22 16:39:33 · Czytany 8379 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

PREZYDENT RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ WRAZ Z PIERWSZĄ DAMĄ Z WIZYTĄ W MUZEUM POLSKIM W AMERYCE

Fot: MPA

CHICAGO – Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) miało zaszczyt gościć Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wraz z Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej Agatą Kornhauser-Dudą w piątek, 18 maja 2018 roku. Wizyta była częścią zaplanowanej podróży prezydenckiej, która miała na celu odwiedziny chicagowskiej Polonii, w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezydent Duda i Pierwsza Dama zostali powitani przez prezesa MPA Ryszarda Owsianego i przewodniczącego zarządu MPA, prezesa Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego (ZPRKA) Josepha A. Drobota Jr. oraz dyrektor zarządzającą MPA Małgorzatę Kot. Prezydent wraz z Małżonką zostali oprowadzeni po budynku przez prezesa R. Owsianego i dyrektor zarządzającą M. Kot. Zwiedzanie objęło salę zarządu ZPRKA, pokój I.J. Paderewskiego i galerię im. Stephena i Elizabeth Ann Kuśmierczaków. Kolekcja MPA zrobiła duże wrażenie na Parze Prezydenckiej.

Wizyta zakończyła się wymianą wypowiedzi w Sali Głównej MPA im. Sabiny F. Logisz. Prezydent Duda powiedział, że Muzeum jest prawdziwym klejnotem Polonii i przekazał flagę Rzeczypospolitej Polskiej na ręce prezesa Owsianego. W uroczystości brali udział członkowie zarządu MPA, pracownicy i zaproszeni goście.

Prezes MPA Ryszard Owsiany powiedział: „To, że przybywa do naszego Muzeum z wizytą Urzędująca Głowa Państwa Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi potwierdzenie wagi naszej instytucji i wyraz uznania dla pracy, której codziennie w Muzeum się poświęcamy, czyli zapewnieniu, że skarby historii Polski i Polonii są dostępne dla Polaków i Polonii dziś i zostaną zachowane dla przyszłych pokoleń, stanowiąc o ich tożsamości”.

Prezydent Andrzej Duda wpisał się na długą listę dygnitariuszy, którzy odwiedzili MPA i Bibliotekę. Wśród nich były takie osoby jak: I.J. Paderewski, Generałowie Władysław Sikorski i Józef Haller, Prezydenci Stanów Zjednoczonych Herbert Hoover i Barack Obama, Karol Kardynał Wojtyla, i wielu innych.

 

 
Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Historia · Ludzie · Polityka · Polonia na świecie · Polska · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Bogdan · 2019-01-15 15:40:09

Mieszkam w Polsce. Z litością czytałem tą waszą informację ... Duda Andrzej nie jest prezydentem. To zwykły kryminalista, który kilkakrotnie złamał KONSTYTUCJAĘ oraz przyczynił się do dewastacji polskiej demokracji (min. poprzez likwidację ustroju trójpodziału władzy, ingerencję w kompetencje władzy sądowniczej itd. itd. On będzie siedział, DEKACZYZACJA to kwestia czasu.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...