Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-05-03 20:15:23 · Czytany 1574 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wystąpienie Przewodniczącego Podkomisji Smoleńskiej Antoniego Macierewicza na konferencji w Chicago w dniu 20 kwietnia 2018

Fot: Andrzej Kentla

W piątek 20 kwietnia 2018 w jednej z sal konferencyjnych chicagowskiego hotelu Millennium Knickerbocker Hotel odbyła się prezentacja wyników badań podkomisji MON RP dotycząca ponownego zbadania wypadku lotniczego, który miał miejsce 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem w Rosji.

W konferencji zorganizowanej przez polonijne organizacje „Polonia for Poland” i Klub Gazety Polskiej w Chicago dla amerykańskich polityków, dziennikarzy i przedstawicieli środowisk akademickich uczestniczyło około 50-60 osób. W konferencji brał udział Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki.

Prowadząca konferencję mecenas Maria Szonert-Binienda przedstawiła zebranym sześciu członków podkomisji smoleńskiej: przewodniczącego Antoniego Macierewicza, prof. dr. Wiesława Biniendę, prof. dr. Chrisa Ciszewskiego, prof. dr. Piotra Witakowskiego, inż. Glenna Jorgensena, inż. Janusza Bujnowskiego.

Następnie każdy z nich dokonał prezentacji części ustaleń raportu technicznego z zakresu swojej specjalizacji. Po wystąpieniach członków komisji odbyła się dyskusja nad ustaleniami owego raportu. Dla uczestników konferencji dostępne były wydruki dokumentu w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej.

Po konferencji w hotelu Millennium Knickerbocker członkowie organizacji „Polonia for Poland” oraz członkowie podkomisji smoleńskiej udali się do Niles, Il, aby tam o godz. 3 p.m. złożyć wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim i tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010.

Wieczorem tego samego dnia członkowie podkomisji spotkali się z chicagowską Polonią w AAC Eagles Clubhouse  przy 5844 N. Milwaukee Ave. Po prezentacji raportu technicznego odbył się krótki koncert Pawła Piekarczyka, a następnie miała miejsce dyskusja nad ustaleniami podkomisji smoleńskiej.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Polityka · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...