Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-05-03 20:15:23 · Czytany 8076 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Wystąpienie Przewodniczącego Podkomisji Smoleńskiej Antoniego Macierewicza na konferencji w Chicago w dniu 20 kwietnia 2018

Fot: Andrzej Kentla

W piątek 20 kwietnia 2018 w jednej z sal konferencyjnych chicagowskiego hotelu Millennium Knickerbocker Hotel odbyła się prezentacja wyników badań podkomisji MON RP dotycząca ponownego zbadania wypadku lotniczego, który miał miejsce 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem w Rosji.

W konferencji zorganizowanej przez polonijne organizacje „Polonia for Poland” i Klub Gazety Polskiej w Chicago dla amerykańskich polityków, dziennikarzy i przedstawicieli środowisk akademickich uczestniczyło około 50-60 osób. W konferencji brał udział Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki.

Prowadząca konferencję mecenas Maria Szonert-Binienda przedstawiła zebranym sześciu członków podkomisji smoleńskiej: przewodniczącego Antoniego Macierewicza, prof. dr. Wiesława Biniendę, prof. dr. Chrisa Ciszewskiego, prof. dr. Piotra Witakowskiego, inż. Glenna Jorgensena, inż. Janusza Bujnowskiego.

Następnie każdy z nich dokonał prezentacji części ustaleń raportu technicznego z zakresu swojej specjalizacji. Po wystąpieniach członków komisji odbyła się dyskusja nad ustaleniami owego raportu. Dla uczestników konferencji dostępne były wydruki dokumentu w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej.

Po konferencji w hotelu Millennium Knickerbocker członkowie organizacji „Polonia for Poland” oraz członkowie podkomisji smoleńskiej udali się do Niles, Il, aby tam o godz. 3 p.m. złożyć wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim i tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010.

Wieczorem tego samego dnia członkowie podkomisji spotkali się z chicagowską Polonią w AAC Eagles Clubhouse  przy 5844 N. Milwaukee Ave. Po prezentacji raportu technicznego odbył się krótki koncert Pawła Piekarczyka, a następnie miała miejsce dyskusja nad ustaleniami podkomisji smoleńskiej.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Polityka · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

OBYWATEL RP · 2019-05-27 02:10:43

Dziwie się, że ten człowiek jeszcze nie trafił do więzienia. Kuriozalne jest to, że "polonia" w USA przyjmuje tego kogoś "na salonach". Rozumiem tęsknotę za Polską. Ale też trzeba mieć choć odrobinę rozumu i sumienia. Ten facet rozwalił polską armię, marnuje pieniądze podatników przewodząc komisją, która tworzy bajki i jeszcze do tego prawdopodobnie współpracuje z ruSSkim wywiadem. A dziś okazało się, że dzięki polonii w USA wygrało PiS wybory do parlamentu UE, czyli partia, która chce wyprowadzenia Polski z UE. Kolejne kuriozum. Proponuję, żeby "polonia" z USA wróciła do Polski i na własnej skórze odczuła rządy PiS. Propaganda szerzona w TVPiS ma się nijak do rzeczywistości.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...