Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-05-03 20:15:23 · Czytany 1930 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

Wystąpienie Przewodniczącego Podkomisji Smoleńskiej Antoniego Macierewicza na konferencji w Chicago w dniu 20 kwietnia 2018

Fot: Andrzej Kentla

W piątek 20 kwietnia 2018 w jednej z sal konferencyjnych chicagowskiego hotelu Millennium Knickerbocker Hotel odbyła się prezentacja wyników badań podkomisji MON RP dotycząca ponownego zbadania wypadku lotniczego, który miał miejsce 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem w Rosji.

W konferencji zorganizowanej przez polonijne organizacje „Polonia for Poland” i Klub Gazety Polskiej w Chicago dla amerykańskich polityków, dziennikarzy i przedstawicieli środowisk akademickich uczestniczyło około 50-60 osób. W konferencji brał udział Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki.

Prowadząca konferencję mecenas Maria Szonert-Binienda przedstawiła zebranym sześciu członków podkomisji smoleńskiej: przewodniczącego Antoniego Macierewicza, prof. dr. Wiesława Biniendę, prof. dr. Chrisa Ciszewskiego, prof. dr. Piotra Witakowskiego, inż. Glenna Jorgensena, inż. Janusza Bujnowskiego.

Następnie każdy z nich dokonał prezentacji części ustaleń raportu technicznego z zakresu swojej specjalizacji. Po wystąpieniach członków komisji odbyła się dyskusja nad ustaleniami owego raportu. Dla uczestników konferencji dostępne były wydruki dokumentu w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej.

Po konferencji w hotelu Millennium Knickerbocker członkowie organizacji „Polonia for Poland” oraz członkowie podkomisji smoleńskiej udali się do Niles, Il, aby tam o godz. 3 p.m. złożyć wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim i tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010.

Wieczorem tego samego dnia członkowie podkomisji spotkali się z chicagowską Polonią w AAC Eagles Clubhouse  przy 5844 N. Milwaukee Ave. Po prezentacji raportu technicznego odbył się krótki koncert Pawła Piekarczyka, a następnie miała miejsce dyskusja nad ustaleniami podkomisji smoleńskiej.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Polityka · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 2 komentarzy w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

LOAN · 2019-06-21 07:29:55

Czy jesteś w kryzysie finansowym, szukasz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub opłacenie rachunków? PayLATER Loan otrzymuje wszystkie rodzaje pożyczek i kwoty o niskim oprocentowaniu 2%. Złóż wniosek za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem: ( paylaterloan@zoho.com ) LUB WhatsApp ( +19292227518 )

OBYWATEL RP · 2019-05-27 02:10:43

Dziwie się, że ten człowiek jeszcze nie trafił do więzienia. Kuriozalne jest to, że "polonia" w USA przyjmuje tego kogoś "na salonach". Rozumiem tęsknotę za Polską. Ale też trzeba mieć choć odrobinę rozumu i sumienia. Ten facet rozwalił polską armię, marnuje pieniądze podatników przewodząc komisją, która tworzy bajki i jeszcze do tego prawdopodobnie współpracuje z ruSSkim wywiadem. A dziś okazało się, że dzięki polonii w USA wygrało PiS wybory do parlamentu UE, czyli partia, która chce wyprowadzenia Polski z UE. Kolejne kuriozum. Proponuję, żeby "polonia" z USA wróciła do Polski i na własnej skórze odczuła rządy PiS. Propaganda szerzona w TVPiS ma się nijak do rzeczywistości.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...