Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-11-04 18:42:54 · Czytany 3945 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Groźny polski przestępca z Chicago deportowany do Polski

polonia.wp.pl

W Stanach Zjednoczonych został zatrzymany i deportowany do Polski 42-letni białostoczanin, poszukiwany międzynarodowymi listami gończymi m.in. za wymuszenia rozbójnicze i oszustwa - poinformowała podlaska policja. Ukrywał się w Chicago.

Mężczyzna poszukiwany był pięcioma listami gończymi w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie USA i Polski - poinformowało biuro prasowe podlaskiej policji.

Według informacji z tego źródła, aby uniknąć odpowiedzialności, posługując się fałszywymi dokumentami, mężczyzna uciekł za granicę. Odnaleziony został w Chicago w USA, gdzie - jak się okazało - ukrywał się. Tam nie zaprzestał przestępczej działalności - brał udział w transporcie 14 kg kokainy do Polski. Po deportacji do naszego kraju trafił do aresztu.

Według informacji podawanych przez amerykańskie media, chodzi o 42-letniego Dariusza G., który w 2001 roku został zatrzymany w kraju w związku z zarzutami dotyczącymi m.in. wymuszenia, porwania i usiłowania zabójstwa.

Zatrzymany ma na koncie kilka wyroków w Polsce. Jak podały amerykańskie media, m.in. został przez sąd w Białymstoku skazany na cztery lata więzienia za udział w grupie odpowiedzialnej za porwanie w 1999 roku i usiłowanie zabójstwa mężczyzny, który został wywieziony do lasu, gdzie grożono mu podpaleniem, dopóki nie oddał swego samochodu.

Dariusz G. nie odbył tej kary. W 2006 roku, mając wizę turystyczną, wyjechał do USA.

Jak podała amerykańska policja, na którą powołują się tamtejsze media, Polak został zatrzymany w lipcu 2011 roku w swoim domu na przedmieściach Chicago. Wydany został Polsce po zakończeniu postępowania deportacyjnego, gdy ostatecznie odrzucono jego apelację.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...