Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-11-04 18:38:51 · Czytany 4321 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

V Zjazd Kongresu Polaków w Rosji

polonia.wp.pl
Moskwa

Mszą świętą w moskiewskiej katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny rozpoczną się obrady V Zjazdu Kongresu Polaków w Rosji. Na zjazd do rosyjskiej stolicy przyjechały delegacje organizacji polonijnych z niemal całej Federacji.

Polonia w Rosji to ponad 50 lokalnych związków i stowarzyszeń. To, co przez lata ich łączyło, to język polski i Kościół Katolicki.

- Kościół pozwalał naszym rodakom przetrwać trudne lata zsyłki, a później komunistycznego terroru - tłumaczy proboszcz moskiewskiej katedry ksiądz Józef Zaniewski.

Lilia Szyszko, szefowa Związku Polaków w Sankt Petersburgu z kolei podkreśla, że najważniejszym elementem podtrzymującym polską kulturę jest język ojczysty. Obecnie w Rosji około 300 tysięcy osób przyznaje się do polskich korzeni.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»
Monika Patrik
12 lip, 08:10
Przeczytaj a także skontaktuj się z dr Isikolo jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego aby naprawić swój zepsuty związek. [...]»
Mihaela Vid
10 lip, 04:16
To moje świadectwo o dobrej pracy dr Isikolo który mi pomaga .... Jestem Mihaela Vid z Grecji. I [...]»

Najczęściej...