Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-11-23 13:46:03 · Czytany 3583 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkanie z Danutą Wałęsą w Konsulacie Generalnym RP w Chicago

Była Pierwsza Dama RP przybyła do Chicago na zaproszenie organizatorów 25. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.  

Spotkanie w Konsulacie odbyło się w formie otwartej rozmowy z mediami i gośćmi –przedstawicielami lokalnej społeczności polonijnej w Chicago. Na spotkanie licznie przybyły media polskie i polonijne oraz przedstawiciele rozmaitych środowisk życia polonijnego.

Po przywitaniu przez Konsula Generalnego RP w Chicago Panią Paulinę Kapuścińską, Pani Danuta Wałęsa odpowiadała na pytania dziennikarzy i uczestników spotkania. Rozmowy dotyczyły filmu „Wałęsa: człowiek z nadziei”, który otworzył tegoroczną 25. edycję FFPA, oraz książki biograficznej o Danucie Wałęsie pt. „Marzenia i tajemnice”. Pani Prezydentowej podczas spotkania towarzyszył autor książki Piotr Adamowicz.

Podczas wizyty w Chicago Pani Danuta Wałęsa odbierze nadaną Andrzejowi Wajdzie Nagrodę Skrzydeł, przyznawaną przez Festiwal Filmu Polskiego za szczególne osiągniecia w dziedzinie sztuki filmowej poza granicami Polski. Organizatorzy Festiwalu przyznali Andrzejowi Wajdzie Nagrodę Skrzydeł podczas gali otwarcia jubileuszowego 25. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce 9 listopada br. za jego wkład w „rozwinięcie skrzydeł polskiej kinematografii w świecie”.

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...