Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-05-12 13:38:46 · Czytany 3405 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Udział w obchodach 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino na terenie polskiego cmentarza wojennego

Fot: Internet

Uroczystości odbędą się 18 maja 2014 r. na Monte Casino.

Uroczystość na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino w dniu 18 maja 2014 r. ma charakter otwarty, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby bez zaproszeń i wydanych na tę okoliczność identyfikatorów, będą kierowane na teren błoni usytuowanych wokół cmentarza. Dzięki umiejscowionym tam telebimom osoby te będą mogły uczestniczyć w całości uroczystości.

Wstęp na błonia możliwy będzie w dniu 18 maja 2014 r. w godz. 6:00 - 9:00, na cmentarz - w godz. 6:30 - 9:00. Uroczystość zaplanowana jest w godz. 9:50 - 12:00.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie i ograniczone miejsce do parkowania w pobliżu cmentarza, pojazdy bez specjalnych przepustek nie wjadą na Monte Cassino i nie będą mogły skorzystać z parkingów usytuowanych na wzgórzu.

Istnieje możliwość możliwości pozostawienia pojazdów na terenie parkingu Campo Miranda w Cassino, skąd w godz. 6:00 - 9:00 kursować będą bezpłatne autobusy na Monte Cassino. Autobusy będą również kursować na trasie Monte Cassino - Campo Miranda w godz. 12:30 - 14:00.

Wszelkich informacji udzielać będą w Cassino harcerze oraz wolontariusze Obrony Cywilnej. Przy Museo Historiale oraz przy parkingu Campo Miranda usytuowane będą punkty informacyjne.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...