Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-05-14 15:36:41 · Czytany 3508 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Poczta Polska ze znaczkiem na Monte Cassino

18 maja Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek poświęcony 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Znaczek upamiętnia bohaterstwo tysięcy polskich żołnierzy, którzy polegli w jednej z najbardziej zaciętych bitew II wojny światowej.

Na znaczku przedstawiono mak – kwiat symbolizujący bohaterską walkę 2. Korpusu Polskiego, zarys sylwetek walczących żołnierzy na tle włoskiego wzgórza Monte Cassino. Inspiracją do powstania projektu waloru filatelistycznego była pieśń patriotyczna „Czerwone maki” Feliksa Konarskiego.

- To pieśń szczególna, bo odwołująca się do polskości, którą symbolizują maki. Ich czerwone płatki przywodzą na myśl wylaną na polach bitwy krew. Nasza emisja odwołuje się do tych symboli - mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej.

Znaczek zaprojektowała Agnieszka Sancewicz. Został on wydrukowany techniką offsetową na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 150 tys. sztuk. Od 18 maja, dnia wejścia do obiegu, towarzyszyć mu będą koperta i datownik Pierwszego Dnia Obiegu (FDC).

Znaczek po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas uroczystego otwarcia Muzeum 2. Korpusu Polskiego na Monte Cassino w środę, 14 maja.

Wkrótce znaczek będzie również dostępny w sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Historia · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

mans · 2015-10-08 14:38:52

No z tego co ja słysze, mało kto mieszkajacy za granica korzysta juz ze zwykłej poczty, bardziej opłaca sie podesłąc paczke przez globport.com . Moja rodzina wysyła mi zawsze poprzez nich i w sumie jak porównywałem kiedys z ciekawosci ceny, widze, ze to najlepszy mozliwy wybor.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...