Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-27 22:17:53 · Czytany 6695 razy · 4 komentarzy
Nowszy Starszy

Bezpieczniej poza granicami kraju

Fot: Internet

Nasi rodacy od dekad emigrują i osiedlają się w różnych krajach na całym świecie. Duża populacja Polaków występuje m.in. w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Chicago, gdzie istnieje polska dzielnica. Wraz z przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej mobilność Polaków wzrosła. Dziś coraz częściej wyjeżdżają na stałe do Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Wiele rodzin ma bliskich mieszkających za granicą, do których jeździ kilka razy do roku. Przy takich samodzielnych wizytach za granicą warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego.

Kompleksowa ochrona za granicą

Wyjeżdżając do rodziców, dzieci czy rodzeństwa poza granice Polski musimy brać pod uwagę różne ewentualności. Decydując się na jazdę w daleką podróż powinniśmy więc zapewnić sobie względne bezpieczeństwo. Przydatna będzie tutaj kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa świadczona przez wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach polisy turystycznej. Ubezpieczenie turystyczne powinno uwzględniać ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance lub ubezpieczenie pomocy i ochrony prawnej. Ubezpieczenie turystyczne można wykupić w jednej z firm ubezpieczeniowych działających w Polsce – np. w Signal Iduna.

Dzięki polisie ubezpieczeniowej będziemy mogli komfortowo podróżować za granicę wiedząc, że w nieprzewidzianych sytuacjach zawsze możemy zwrócić się o pomoc do firmy ubezpieczeniowej. Ważne jest to zwłaszcza wtedy, gdy, będąc za granicą, nagle zachorujemy lub ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi. Firma zapłaci wówczas za nasze leczenie i będzie świadczyła jej wsparcie przy załatwianiu wszelkich formalności w obcym kraju.

Wyjazd z biurem podróży

Nie musimy wybierać się w daleką podróż własnym samochodem. Możemy skorzystać z oferty lotniczej, autokarowej lub promowej. Najlepiej wykupić bilety na długo przed wyjazdem, gdyż dzięki temu możemy liczyć na zniżki i promocje. Kupując bilet na 3 czy 4 miesiące przed wyjazdem, nie możemy jednak być pewni, że nasze plany w tym czasie nie ulegną zmianie. Nagły wypadek, choroba czy jakieś ważne wydarzenia zawodowe i rodzinne mogą skutecznie zniweczyć nasze zamiary i zmodyfikować nasz kalendarz. Wtedy stracimy szansę nie tylko na wyjazd, lecz także na część lub całość pieniędzy, jakie wydaliśmy na zakup biletów. Jeśli jednak wcześniej zaopatrzymy się w polisę ubezpieczenia turystycznego z rozszerzonym zakresem ochrony, będziemy mieli zapewniony zwrot środków finansowych przy anulowaniu biletu lotniczego, autokarowego czy promowego. Takie ubezpieczenie będzie więc chronić nas nie tylko na wyjeździe, lecz także wtedy, gdy do podróży w ogóle nie dojdzie.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polonia w USA · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Hania · 2014-04-11 08:35:12

Odkąd mój Michał złamał nogę na wakacjach i zostaliśmy pozostawieni sami sobie za granicami, to ubezpieczamy się przed każdym dłuższym wyjazdem. Wolimy zapłacić te kilka złotych, ale mieć ochronę ubezpieczeniową i w razie konieczności uzyskać dodatkową pomoc.

max · 2014-04-09 12:11:23

Jestem ubezpieczony, wiem że nie jestem sam. Ubezpieczam każdy swój wyjazd i nie widzę w tym nic dziwnego. Dla mnie to normalne i oczywiste.

Niołek · 2014-04-04 04:03:41

Mając w kieszeni wykupione ubezpieczenie turystyczne, niestety czuję się pewniej poza granicami polski. Podróżując dość często po całej Europie mam już pewne porównania, uważam że Polska jest na samym końcu, jeśli chodzi o zapewnienie dobrej opieki medycznej.

Alina · 2014-04-04 03:56:23

Pamiętam, że kiedyś chciałam się ubezpieczyć jak musiałam jechać do córki do Ameryki, bo rodziła. Poszłam do ubezpieczyciela i zdziwiło mnie to, ze okazało się że inne są stawki ubezpieczeń na wyjazd do USA a inne do Europy. Ubezpieczenie wzięłam, bo uważam że trzeba o siebie dbać. Na szczęście nie musiałam z niego korzystać, ale nie żałuję. Lepiej być zdrowym i niewypadkowym jak to moja córa mówi niż korzystać z wykupionej polisy.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...