Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-01-26 10:47:32 · Czytany 5989 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Komu w drogę, temu kantor online!

Wsiąść do pociągu byle jakiego... tymi słowami rozpoczyna się znana piosenka, która podpowiada, że do udanej podróży wystarczy brak planu i kamyk zielony na szczęście, by wspaniale i beztrosko spędzić czas. Rzeczywistość jest jednak zdecydowanie mniej romantyczna i nierzadko gwarancją doskonałej wycieczki jest porządny plan i dbałość o detale.

Wszak nie o dziś wiadomo, że wybierając się w egzotyczną podróż warto przejść wszystkie niezbędne badania kontrolne oraz zaszczepić się na choroby, które mogą być szczególnie podstępne wobec organizmów do nich nieprzywykłych. Długa wyprawa wymaga też przygotowania wielu dokumentów, bez których ani rusz. Nietrudno się też domyślić, że większość podróży niesie ze sobą spore wydatki, które nie kończą się podczas kupowania biletów i pakowania walizek. Można nawet rzec, że koszty wyprawy zaczynają się, gdy tylko wyjdziemy z domowego zacisza. Kawa na lotnisku, bilety autobusowe, przekąski, plaster na otarte stopy itp. Itd. to drobne wydatki, których często nie uwzględniamy w podróżniczym budżecie, a które sprawiają, że nasze zasoby finansowe kurczą się w zastraszającym tempie.

Idzie niebo ciemną nocą...

Zdarza się, że do celu naszej wymarzonej podróży docieramy w środku nocy. Wszystkie sklepy i kantory dookoła są już dawno zamknięte, a ich pracownicy smacznie śpią lub doskonale bawią się podczas wieczornych spotkań z bliskimi. Nie wszystkim jest jednak do śmiechu. Okazuje się bowiem, że jesteśmy w obcym kraju, w kieszeni mamy walutę, której nie możemy wymienić, co oznacza, że trudno będzie zapłacić za taksówkę czy hotel. Krótko mówiąc: jesteśmy w kropce. W tej sytuacji na ratunek przyjdzie nam kantor online, w którym bez problemu wymienimy pieniądze i z radością rozpoczniemy przygodę w nieznanym kraju. Wystarczy tylko telefon i dostęp do Internetu. Telefon zapewne znajdzie się w naszej kieszeni, a sieć wi-fi to standard na każdym lotnisku oraz większości dworców.

Kantor online i jego mocne strony

Kantor online (pokroju Aliora https://kantor.aliorbank.pl/) wyciągnie nas z niejednej opresji podczas podróży. Jedną z jego największych zalet jest z pewnością dostępność 24/7. Dzięki temu nie jesteśmy więc ograniczeni czasem, co sprawia, że możemy korzystać z usług wymiany walut zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Poza tym dzięki kantorowi online możemy spać spokojnie – mamy pewność, że wymiana jest w pełni bezpieczna. Ponadto ogromnym plusem kantoru online jest banalnie prosta rejestracja przez Internet. To z pewnością świetna wiadomość dla zapracowanych – wszystkich formalności możemy dokonać bez wyściubiania nosa z domu czy biura. Alior proponuje swoim klientom także bezpłatne rachunki aż w czternastu walutach, co będzie gratką dla każdego globtrottera. Nie zapominajmy również o darmowych przelewach wymienionych środków oraz o braku opłaty za karty walutowe i możliwości rozliczenia w gotówce. Dzięki takim dobrodziejstwom, korzystanie z kantoru online jest nie tylko łatwe, ale przede wszystkim opłacalne.

Kantor online? Nie tylko!

Oferta Alior Banku to nie tylko kantor online, ale także dodatkowe usługi z obcymi walutami w roli głównej. Jedną z najciekawszych jest z pewnością Alior Trader, czyli, krótko rzecz ujmując, możliwość zarabiania na wymianie walut. Specjaliści banku przygotowali również dla swoich klientów usługę Autodealing, która przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie w pełni zintegrowane rozwiązania. Łatwa i szybka wymiana walut oraz nieskomplikowane lokowanie środków to istota usługi. Do operacji w jej ramach są potrzebne tylko konta w dwóch walutach. Przekazy Alior Speed to kolejna propozycja dla klientów banku. System przekazów elektronicznych umożliwia bezpłatny transfer z zagranicy EUR, USD i GBP na konta złotowe w Alior Banku. Warto wiedzieć, że osoby zainteresowane dodatkowymi usługami walutowymi w Alior Banku mogą skorzystać z porady specjalistów. Kontakt jest możliwy poprzez infolinię Alior Banku (19 502) , która działa w godzinach 08:00-22:00 przez 7 dni w tygodniu. Możliwe jest też skorzystanie z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie banku.

Podróżowanie kształcą, wiemy o tym nie od dziś. Warto jednak zdobywać wiedzę i nowe doświadczenia bez zbędnego stresu i nerwów związanych z finansami. Jeśli więc zależy nam, by w czasie podróży mieć spokojną głowę, powinniśmy mieć... łeb na karku i jak najprędzej skorzystać z usług, jakie oferuje kantor online. Nie zapominajmy także o dodatkowych usługach walutowych Alior Banku, dzięki którym uda nam się zarobić, podróżując.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...