Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-09-13 14:28:38 · Czytany 9230 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Meble z Polski - czy warto?

Czy warto inwestować w wysokiej klasy polskie meble? Czy dysponując większym budżetem nie byłoby lepiej wybrać znanego zagranicznego producenta? W rzeczywistości polskie meble drewniane mogą reprezentować naprawdę wysoką jakość i styl. Wystarczy dobrze poszukać.

Być może dla niektórych konsumentów same słowa „z importu” stanowią dostateczny powód, by kupić meble sprowadzane z Włoch, Francji czy ze Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości jednak kupowanie mebli w Polsce niesie za sobą wiele korzyści. Można wymienić chociaż wspieranie polskiej gospodarki czy kupowanie mebli produkowanych w godziwych warunkach, z poszanowaniem praw ludzkich. Jeżeli zaś o chodzi o styl i jakość wykonania, to może ona pozytywnie zaskakiwać.

Drewniane meble z Bydgoszczy

Meble z drewna to nie tylko efekt pracy stolarza czy fabryki, ale przede wszystkim wyraz pasji oraz wieloletniego doświadczenia. Idealnym przykładem przedsiębiorstwa, które łączy tradycję i doświadczenie z nowoczesnym stylem tworzonych mebli jest STWD Roman Bilecki i połączony z nim sklep internetowy The Beds, gdzie można kupić drewniane meble do salonu, sypialni i jadalni. Założyciel firmy, pan Bilecki, rozpoczął pracę w swoim warsztacie w 1987r. i już niedługo rozwinął się w przedsiębiorstwo zdolne do współpracy z bydgoską fabryką mebli. Na początku nowego tysiąclecia drewniane meble jego produkcji cieszyły się już taką renomą, że z powodzeniem zaczął je eksportować na inne rynki europejskie: do Niemiec, Francji, Danii, Anglii, Irlandii oraz na Litwę. 

Produkty firmy The Beds charakteryzuje ogromna dbałość o wykończenie. Drobne elementy wykańcza się ręcznie, by mieć pewność, że każdy mebel będzie miał nieskazitelny wygląd. Dzięki temu każda kolekcja oraz najdrobniejszy jej element to pewność jakości premium.

Meble w całości z litego drewna

W firmie STWD Roman Bilecki używa się tylko dwóch surowców: litego dębu i litego buku. Gatunki te mają kilka cech wspólnych: po pierwsze, oba występują na terenie Polski oraz ogólniej – Europy. Dzięki temu drewno można pozyskiwać lokalnie, bez konieczności transportowania go na duże dystanse (co jest przyjazne dla środowiska oraz pozytywnie wpływa na cenę końcową mebli). Gatunki te są również bardzo twarde oraz odporne na zniszczenia. Nic dziwnego więc, że firma chętnie daje na swoje wyroby dożywotnią gwarancję. Dzięki barwieniu drewna na różne sposoby (olejowanie, lakierowanie) oraz na różne kolory (np. wenge, orzech, bielony, popiel i inne) meble można dostosować do każdego pomieszczenia.

Meble wykonane z litego drewna są nie tylko bardziej trwałe, ale także prezentują się znacznie bardziej stylowo niż ich odpowiedniki ze sklejki. Warto przy tym zaznaczyć, że meble są w całości wykonane z litego drewna – choć w przypadku w przypadku tańszych mebli często zdarza się, iż jedynie ich fronty i inne widoczne miejsca są wykonane z drewna najwyższej jakości. Również mechanizmy odpowiadające za ciche domykanie szuflad, lekkie rozkładanie łóżka czy zawiasy w drzwiach szafy są najlepszej jakości, by użytkowanie mebli było jak najbardziej komfortowe.

 

Nowoczesny styl mebli do salonu, jadalni i sypialni

Meble firmy The Beds wyróżniają się zresztą nie tylko jakością wykonania, ale także wyjątkowym designem. We wszystkich kompletach, które choć różnią się od siebie – widać rękę Romana Bileckiego, który osobiście czuwa nad wyglądem większości kolekcji, a zazwyczaj także nad ostatecznym kształtem każdego mebla. Jego zasługi na gruncie designu zostały zauważone w takich konkursach jak Dobry Design czy Diament Meblarstwa oraz w wielu magazynach wnętrzarskich.

Jednocześnie firma jest otwarta na sugestie klientów. Wiele z oferowanych mebli jest dostępnych w różnych wariantach (np. różne wezgłowia łóżka, wygląd detali). W najbliższym czasie przedsiębiorstwo planuje ponadto wprowadzenie technologii masowej kustomizacji, która w sposób niespotykany dotąd na polskim rynku umożliwi klientom wpływ na ostateczny wygląd mebli.

Polskie meble na europejskim poziomie

Jeżeli chodzi o jakość produkcji, polskie meble nie ustępują pod żadnym względem produktom europejskim. Często jest wręcz przeciwnie. Kolekcje The Beds tworzone są w fabrykach w Polsce, nie w Chinach czy Indiach, gdzie technologia produkcji jest na znacznie niższym poziomie. Wszystkie meble tej marki wykańczane są przy użyciu naturalnych lakierów i olejów, hipoalergicznych i przyjaznych środowisku. Eksport na różne rynki europejskie potwierdza, że jakość tą docenili nie tylko polscy odbiorcy.

Kupno mebli w polskiej firmie to jeszcze jedna, dodatkowa zaleta: łatwy kontakt. Ponieważ firma jest zlokalizowana w Polsce, nie tylko łatwo skontaktować się z jej pracownikami, by dopytać o szczegóły mebli czy o możliwość wprowadzenia poprawek. To także sposobność zamówienia darmowych próbek i katalogów, które ułatwią wybór odpowiedniego gatunku i koloru drewna.

Zanim więc zamówisz drewniane meble zza granicy sądząc, że jest to jedyny sposób na otrzymanie mebli naprawdę wysokiej jakości, sprawdź mniejszych krajowych producentów drewna. Choć na rynku przeważają duże sieci meblowe, nadal są firmy, które do jakości wykonania i designu przykładają największą wartość.   

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...