Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Wydanie 2009-10 · Opublikowany: 2009-12-09 22:48:57 · Czytany 5071 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Mity na temat modyfikacji

Modyfikacje na pożyczki zaczęły się już dobrą chwilę temu, jednakże wciąż słyszymy o wielu mitach na ten temat. Po tak długim czasie różni znawcy tematu ciągle wyrażają swoje opinie i będąc słuchaczem naprawdę trudno jest znaleźć tzw. złoty środek. I nic dziwnego, kiedy opinia jednego specjalisty jest wręcz przeciwna opinii drugiego.

Jedni twierdzą, że należy przestać płacić, aby bank zgodził się na modyfikację, inni doradzają, by płacić, ale „dobrze” byłoby się parę razy spóźnić, jeszcze inni mówią, że modyfikacje to tylko wymysł biur finansowych i tzw. polityka bankowa, aby uciszyć całe zamieszanie i dać nadzieję naiwnym ludziom... Ktoś kto nie „siedzi” w finansach, może naprawdę zacząć wątpić w to, że można znaleźć jakieś wyjście z ciężkiej sytuacji w jakiej się znajduje.

Tymczasem prawda jest tylko jedna, gdyż program jest rządowy i dokładnie opisane jest co, gdzie i jak działa. Ja osobiście pomogłem dziesiątkom rodzin ocalić dom, zmniejszyć spłaty miesięczne, niektórzy płacą nawet o połowę mniej niż poprzednio. Tak, są to ci sami ludzie, którzy wcześniej nie dowierzali, że jest to w ogóle możliwe. Mam to wszystko udokumentowane, mam też wielu klientów, którzy chętnie potwierdzą, że ową modyfikację otrzymali.

Czy trzeba nie płacić, aby otrzymać modyfikację? NIE, jeszcze raz nie!

Mało tego, że nie, to należy dodać, że czasami, w niektórych bankach może to pogorszyć sytuację, gdyż bank może domagać się nadrobienia tego, co nie zostało zapłacone. Inaczej mówiąc, właściciel domu, który nie zalega z opłatami ma taką samą szansę na modyfikację jak ten, który już nie płaci.

Modyfikacja pożyczki psuje historię kredytową? NIE

Modyfikacja sama w sobie nie popsuje nikomu historii kredytowej, za wyjątkiem ludzi, którzy myślą, że muszą przestać płacić, żeby ją załatwić. Wtedy oczywiście pokazują się spóźnienia w spłacie kredytu, itd. Osobie, która płaci na czas i robi modyfikację, kredyt się nie pogorszy.

Potrzebny jest dobry kredyt, aby dostać modyfikację? NIE

Historia kredytowa nie gra przy modyfikacji żadnej roli!!!

Czy bank zredukuje sumę mojej pożyczki? RACZEJ NIE

 Jest to ostateczność, do której bank posunie się tylko i wyłącznie w bardzo szczególnych i wyjątkowych przypadkach. W żadnym wypadku nie należy liczyć na to, że się to uda. Należy także wystrzegać się ludzi, którzy takie rzeczy obiecują, a uciekać od tych, którzy owe redukcje pożyczek na domy gwarantują.

Powyższe mity krążą bezustannie wśród Polonii, a naprawdę odpowiedź na te pytania jest prosta i jednoznaczna. Modyfikacje są dla ludzi, działają, oprocentowanie może sięgnąć nawet tylko 2 procent. Warto spróbować, nie ma nic do stracenia, a do zyskania jest naprawdę wiele. Większość banków oferuje już program „Making Home Affordable” prezydenta Obamy, czyli modyfikację, o której wszędzie tak głośno. Te, które jeszcze programu tego nie oferują, zaczną go mieć w swojej ofercie najpóźniej w styczniu 2010.

 

Pytania na temat modyfikacji prosimy kierować do Certified Financial Advisors pod numerem telefonu (847) 292 44 69.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Ana Filipova
22 lip, 12:24
Jak mogę wyjaśnić to światu że jest człowiek o imieniu DR ISIKOLO który pomógł mi przywrócić mojego byłego [...]»
Antonia Filip
20 lip, 08:02
Jestem bardzo zaskoczony cudownymi doświadczeniami i cudami DR ISIKOLO które zostały rozpowszechnione w Internecie i na całym [...]»
Nora
19 lip, 06:49
Nazywam się Nora Zvonimir jestem tu aby podzielić się świadectwem o tym jak dr Isikolo mi pomógł. Po [...]»

Najczęściej...