Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-07-31 14:02:54 · Czytany 3237 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Pożycz w złotówkach

Życie poza granicami kraju jest utrudnione przez wiele czynników – pominąwszy kwestię trudnej mimo upływu wielu lat asymilacji, czy też kwestię języka i językowych różnic między pokoleniami tej samej nacji, ułatwień nie dostarczają nam także niektóre rodzime instytucje. Nie tak łatwo przede wszystkim dostać pożyczkę w złotówkach w sytuacji, gdy zarabia się w innej walucie.

Kredyty oferowane przez banki w Polsce są obecnie dość atrakcyjne. Wiele z nich oferuje prowizję 0 proc. i relatywnie niskie rzeczywiste oprocentowanie. Liderami są obecnie takie instytucje, jak: Bank Pocztowy, Plus Bank, ING Bank Śląski, czy Bank Pekao. Oferta Banku Pocztowego na przykład to 10,46 oprocentowania (mierzonego w najbardziej rzetelnym dla konsumenta parametrze RRSO), czyli 879,11 zł raty do spłacania przy pożyczce 10 tys. zł. Reszta ofert, alternatywna wobec Banku Pocztowego, przedstawiona jest w tym rankingu.

Aby jednak uzyskać jeden z wymienionych kredytów, trzeba – nie pracując w Polsce – posiadać konto w jednym z banków krajowych i regularnie przelewać na nie pieniądze. Jest to operacja mocno nieopłacalna w normalnych warunkach. Co więcej, prawie niemożliwe jest obecnie – np. dla pracujących w USA – uzyskanie kredytu mieszkaniowego. Jeśli jednak chodzi o Polonię amerykańską, tu najbardziej pomocna okazać może się tzw. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, która jest instytucją służącą polskim emigrantom i ułatwiającą im kontakty finansowe z bankami po obydwu stronach oceanu. Do jej konsultantów najlepiej więc zwrócić się ze wszystkimi niezbędnymi pytaniami. Ewentualnie można negocjować bezpośrednio z polskim bankiem – o ile logistycznie ma się w ogóle taka możliwość.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Anita
25 maj, 06:36
No to teraz mam zagwozdkę czy lepszy będzie ekspres do kawy saeco czy de longhi ale na pewno [...]»
Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»

Najczęściej...