Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-03-30 03:23:35 · Czytany 6227 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Samochód zabytkowy dobrym sposobem na zbicie fortuny

Coraz częściej ludzie szukają ciekawych alternatyw dla tradycyjnego trzymania pieniędzy w banku. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że niezbyt atrakcyjne oprocentowania lokat wcale nie zachęcają do mrożenia pieniędzy na dłuższy czas. Rzecz jasna z przysłowiowego trzymania pieniędzy w skarpecie również nie wiele można zyskać, więc ludzie szukają gdzie można by ulokować gromadzony przez lata kapitał. I tak po głębszym przemyśleniu postanawiają zainwestować w różnego rodzaju dobra luksusowe, w tym samochody zabytkowe.

Jakie modele są w cenie?

Na to pytanie nie da się niestety jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż składa się na to wiele różnych czynników. Przede wszystkim ilość wyprodukowanych egzemplarzy, rok produkcji, a nawet kolor. Ważny jest również stan techniczny pojazdu czy jego przeszłość. Jeśli samochód w zupełności nie nadaje się do jazdy lub znaczna ilość jego części została podmieniona na zamienniki to nie jest on za wiele wart.

Interesuje Cię wyłącznie kupno samochodu zabytkowego? W takim razie koniecznie zwracaj uwagę na wiek proponowanych Ci pojazdów. Powinny one liczyć sobie co najmniej 25 lat, a żadna nowa sztuka nie mogła powstać w ostatnich 15 latach. Dodatkowo ilość znajdujących się pod maską oryginalnych części nie może być mniejsza niż 75%. Nie daj się skusić na okazję, kiedy to chcący się pozbyć ciężaru, właściciel niezbyt atrakcyjnego wśród znawców klasyków pojazdu, chce Ci go sprzedać za atrakcyjną według niego cenę. Bądź czujny, a jeśli czegoś nie jesteś pewien to skorzystaj z rady eksperta, który o danym modelu auta ma większą wiedzę od Ciebie.

Ubezpiecz zanim stracisz

Wydawać by się mogło, że samochodowi mało eksploatowanemu nic nie może się stać. Nie można jednak w ten sposób myśleć. Wystarczy, że nawet raz w roku wyjedziesz nim z garażu na zlot samochodów zabytkowych, a po drodze przydarzy Ci się nieszczęście, którego skutki będą nieodwracalne.

Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że w przypadku niektórych modeli ze względu na ich niewielką ilość na rynku ciężko Ci będzie pozyskać części czy znaleźć mechanika zajmującego się ich naprawą. Koszty takiego przedsięwzięcia są bardzo wysokie i nie warto się na nie narażać.

To co w tej chwili możesz zrobić to nawet w tej chwili wykupić classic car insurance, czyli ubezpieczenie dedykowane klasykom. Jeśli przydarzy Ci się kolizja drogowa ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy uszkodzonego pojazdu, a Ty nie będziesz musiał wydawać pieniędzy z własnej kieszeni.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...