Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-01-28 02:54:43 · Czytany 1625 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

E-commerce jest bardzo popularnym modelem biznesowym zarówno w naszym kraju, jak i zagranicą. W dobie ogromnej konkurencji rynkowej, warto rozwijać swoją wiedzę na temat metod zwiększania sprzedaży w sklepach internetowych. Jakie kroki podjąć, by nie dać o sobie zapomnieć obecnym klientom i zyskać nowych?

Influencer marketing

Influencerzy mają coraz większy wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Internetowe gwiazdy wyznaczają trendy, za którymi chcą podążać rzesze ich fanów. To doskonała sytuacja, którą warto wykorzystać, będąc właścicielem sklepu internetowego. Zaproponujmy wybranym influencerom współpracę przy promowaniu naszej marki. Ich poczynania w sieci każdego dnia śledzą niezliczone ilości osób, które mogą okazać się naszymi potencjalnymi klientami. Warto wykorzystać tę szansę i poprosić wpływowych internautów, by zaprezentowali swoim fanom nasz produkt lub usługą.

Media społecznościowe                                                                          

Portale społecznościowe dają wiele ciekawych i często darmowych możliwości na promowanie treści w sieci. To bardzo przydatne, zwłaszcza, gdy prowadzimy sklep internetowy i chcemy zaistnieć ze swoją ofertą. Zgromadzenie odpowiedniego audytorium wokół swojej marki w serwisach społecznościowych może okazać się dla wielu firm strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o zwiększanie sprzedaży. Popularność, efekt viralowy, wirtualne witryny sklepowe, możliwość reklamowania się w ściśle określonych i dobrze dopasowanych grupach docelowych to tylko niektóre z szans, jakie przed właścicielami sklepów internetowych stawiają social media.

Remarketing

Remarketing nigdzie indziej nie sprawdzi się tak dobrze, jak w przypadku sklepów internetowych. Ta forma reklamy pozwala docierać z przekazem do osób, które z różnych przyczyn opuściły naszą witrynę. Dzięki temu możemy docierać zarówno do tych, którzy tylko przeglądali dostępny w naszym sklepie internetowym asortyment, jak również do tych, którzy zdecydowali się porzucić koszyk. Dzięki wyświetlaniu im reklam z produktami lub usługami, którymi wstępnie byli zainteresowani, istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że namyślą się i wrócą do naszego sklepu, by sfinalizować zakupy.

Powiadomienia web push

Klienci sklepów internetowych kochają promocje i nowości w asortymencie. Jeśli chcemy ich na bieżąco informować o tego typu ofertach, docierając do nich nawet wówczas, gdy nie przebywają na naszej stronie www, z pewnością powinniśmy wdrożyć notyfikacje web push. Te małe, tekstowo-graficzne okienka, pojawiające się w rogu ekranu komputera czy urządzenia mobilnego, sprawią, że klienci będą coraz częściej zaglądali do naszego sklepu i coraz chętniej robili w nim zakupy. Jeśli chcemy zastosować to rozwiązanie w naszym sklepie internetowym, powinniśmy czym prędzej zapoznać się z pierwszą polską platformą marketing automation do wysyłania powiadomien web push PushPushGo.com.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 1 komentarz w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Sajmon · 2018-09-04 08:23:09

Ciekawy artykuł, jednak dodał bym do tego zestawienia jeszcze masową wysyłkę sms czy komunikaty sms (świetny sposób na informowanie klientów o nowych promocjach). Sam osobiście przetestowałem w swoim sklepie taką wysyłkę sms za pośrednictwem systemu https://hotsender.pl/ i wyszła znakomicie. Około połowa klientów kliknęła w link, co przełożyło się na świetne wyniki sprzedażowe.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Adam Malek
17 cze, 17:42
Dziendobry w ubieglym tygodniu zostalem przyjety do ETH Zurich of wrzesnia 2019r. Szukam pokoju do wynajecia prosze o [...]»
albert
17 cze, 04:52
Je suis Albert de Pologne. J'étais tellement déprimé quand ma femme m'a laissé un autre homme après 5 [...]»
lara
17 cze, 04:52
Proszę moi drodzy przyjaciele nazywam się Lara Micheal porozmawiam ze światem o pomocy jaką otrzymałem od najwyższego kapłana [...]»

Najczęściej...