Podziel się   

Kogel-mogel Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-12-12 09:51:49 · Czytany 2835 razy · 3 komentarzy
Nowszy Starszy

Automatyczny ekspres do kawy do domu

Automatyczny ekspres do kawy jeszcze do niedawna był domeną kawiarni i restauracji. Każdy, kto chciał napić się świeżo palonej, gorącej kawy miał do wyboru samodzielne mielenie jej w domu i korzystanie z kawiarki albo wizytę w pobliskiej kawiarni. Dzisiaj wszystko się zmieniło. Pachnąca, świeżo mielona kawa jest na wyciągnięcie ręki, a w domowych kuchniach królują profesjonalne sprzęty do jej parzenia.

Idealny prezent dla kawoszy

Automatyczny ekspres do kawy do domu to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się smakiem świeżo przygotowanej kawy. To nie tylko bardzo przydatny, ale piękny, designerski sprzęt. Większość nowoczesnych ekspresów opiera się na technologii "od ziaren do filiżanki", czyli na bezpośrednim mieleniu ziaren przed przygotowaniem kawy. Spora część automatycznych ekspresów posiada kilka (około 6) rodzajów kawy, które można przygotować automatycznie. Do tego dochodzi rozwinięty system personalizacji umożliwiający zapamiętywanie ustawień dotyczących ulubionych proporcji. Także mleko do kawy można przygotować na trzy różne sposoby, a dzięki możliwości przechowywania pojemnika w lodówce, można zachować odpowiedni poziom higieny. 

Jakość klasy premium

Łatwy mechanizm spieniania mleka LatteGo wyróżnia ekspresy do kawy Saeco i Philips spośród innych produktów dostępnych na rynku. Znakomita pianka pojawi się na kawie nawet, gdy przygotowuje się ją w pośpiechu. Smak kawy gwarantuje natomiast ceramiczny młynek umożliwiający wybór spośród 5 grubości mielenia kawy. Do tego gotowe formuły przygotowania wybornego latte, podwójnego espresso lub popołudniowego cappuccino. Espresso macchiato dzięki systemowi spieniania mleka to także żaden problem.

Co z odkamienianiem

Spora część ekspresów (np. ekspresy Saeco lub Philips) ma specjalny filtr, który zapobiega zbieraniu się kamienia. Dzięki temu rozwiązaniu można przygotować do 5000 filiżanek kawy bez odkamieniania ekspresu. Sama procedura odkamieniania jest natomiast bardzo prosta dzięki specjalnie dopasowanym do ekspresów produktom czyszczącym. Higiena sprzętu jest widoczna wręcz gołym okiem, ponieważ blok zaparzający można łatwo wyjąć i wyczyścić. Codzienna dbałość o sprzęt nie wymaga więc ogromnych nakładów czasu, nie jest również skomplikowana. Czyszczenie ekspresu, zarówno w przypadku bloku zaparzającego, jak i odkamieniania jest dziecinnie proste i pozwala zachować wyjątkowy smak kawy. 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kogel-mogel

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do 3 komentarzy w tym temacie.

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Jurek · 2018-12-31 10:11:56

Ja mam delonghi w pracy i w domu i zdecydowanie najlepsza kawa, a czyszczenie tak jak wspomniano wcześniej mega łatwe i szybkie

Mirosławk · 2018-12-23 09:06:31

Zgadzam się z komentarzem Patryq. Posiadam de longhi najnowszej generacji i jest świetny. Łatwe w czyszczeniu a kawa wychodzi bardzo aromatyczna, a mleko ładnie spienione.

Patryq · 2018-12-15 16:24:05

Ekspery od DeLonghi wypadają lepiej. Przekonuje mnie łatwość obsługi oraz czyszczenia.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...