Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-11-01 20:12:07 · Czytany 4242 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

"Maraton tańca" Łazarkiewicz na otwarcie 23 PFF

"Maraton tańca" w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz jako główny film Popularnego Otwarcia 23 Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce

Maraton tańca (2010, 100'), najnowszy film w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz zaprezentowany zostanie podczas Popularnego Otwarcia 23 Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA), największej cyklicznej polskiej imprezie kulturalnej odbywającej się poza granicami kraju.

Projekcja filmu ( wersja polska z angielskimi napisami) odbędzie się w Pickwick Theater (5 S. Prospect Ave #1, Park Ridge), w sobotę, 5 listopada, 2011 o godz. 19:00.

W małym miasteczku na Dolnym Śląsku, odbywa się plenerowa impreza; jej główne atrakcje to maraton tańca oraz wysoka nagroda 50 tysięcy gotówką. Dla wielu tłumnie zgromadzonych na rynku mieszkańców, to szansa na spełnienie marzeń oraz klucz do lepszego świata. Każdy ma swój powód aby tutaj być; jednych przyciąga chęć zobaczenia gwiazdy, Dzessiki, inni marzą o wielkiej wygranej. Kto będzie szczęściarzem, komu uda się zrealizować najskrytsze marzenia; czy para pojawiających się w miasteczku dziwolągow Szymuś i Sylwuś sa w stanie czynić cuda?

Wybrana przez Magdalenę Łazarkiewicz formuła komediowo-obyczajowa, jak rownież perspektywa społeczności małego miasteczka, pozwala na luźne ale wnikliwe spojrzenie w głąb ludzkiej natury oraz uświadomienie sobie prawdy o ludziach: jednostkach i zbiorowości.

Maraton tańca tematycznie nawiązuje do słynnego amerykańskiego klasycznego dramatu w reżyserii Sydney Pollacka Czyż nie dobija się koni?, który bardzo podobnie, był obrazem podupadłej kondycji społeczeństwa, tyle że film Magdy Łazarkiewicz utrzymany jest w formule gorzkiej komedii.

W filmie pojawiają się dwie nieprzeciętnie zdolne aktorki młodego pokolenia: Joanna Kulig i Olga Frycz.

Gościem specjalnym Popularnego Otwarcia Festiwalu będzie reżyser Maratonu tańca, Pani Magdalena Łazarkiewicz.

23. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce pokaże ponad 60 filmów polskich (fabularnych, dokumentalnych i animowanych). Wsród gości znajdzie się wielu wybitnych przedstawicieli polskiego środowiska filmowego, m.in reżyserzy Agnieszka Holland, Feliks Falk, Antoni Krauze czy aktor Robert Więckiewicz. Spotkają się oni z publicznością po projekcjach swoich filmów.

Głównymi sponsorami 23. PFFA są m.in.: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Senat RP, Comcast, TVP Polonia, State Farm Insurance i Startech Glass

Informacje i rezerwacje biletów, karnetów i zaproszeń w biurze PFFA pod numerem: 773-486-9612 oraz na stronie festiwalu: www.pffamerica.com

Polish Film Festival in America
1112 N. Milwaukee Ave.
Chicago , IL 60642
tel: 773.486.9612
pffamerica@pffamerica.com
www.pffamerica.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...