Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-03-03 14:45:31 · Czytany 3542 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Oscary 2013 rozdane

Fot: twitter.com

"Zniewolony. 12 years a slave" dostał nagrodę Amerykańskiej Akademii filmowej za najlepszy film roku. Najwięcej statuetek zdobyła jednak "Grawitacja".

86. gala rozdania Oscarów już za nami. Nagroda dla najlepszego filmu powędrowała do twórców "Zniewolonego. 12 Years a Slave".W kategoriach aktorskich triumfowali Cate Blanchett i Matthew McConaughey. Najwięcej, bo aż siedem statuetek zdobyła „Grawitacja” Alfonso Cuaróna. Wielkim przegranym tegorocznego wyścigu został "American Hustle" Davida O. Russella. Film zdobył 10 nominacji i ani jednej statuetki.

Ellen De­Ge­ne­res była w tym roku kró­lo­wą osca­ro­wej ce­re­mo­nii. Dzię­ki niej gala ob­fi­to­wa­ła w mnó­stwo za­baw­nych mo­men­tów. Jed­nym z nich było zdję­cie, które z pew­no­ścią przej­dzie do hi­sto­rii Osca­rów. De­Ge­ne­res co jakiś czas prze­cha­dza­ła się po sali z te­le­fo­nem i ro­bi­ła zdję­cia. Na naj­waż­niej­szym z nich ze­bra­ła przed obiek­ty­wem naj­więk­sze obec­ne na gali gwiaz­dy. Do zdję­cia uśmie­cha­li się m.​in. Meryl Stre­ep, Bra­dley Co­oper (który aku­rat je robił), Brad Pitt, An­ge­li­na Jolie, Julia Ro­berts, Jen­ni­fer Law­ren­ce, Kevin Spa­cey i ka­wa­łek twa­rzy Ja­re­da Leto. Zdję­cie obie­gło już cały świat i oka­za­ło się tak po­pu­lar­ne, że za­wie­si­ło Twit­te­ra. Miało aż 2,2 mi­lio­na udo­stęp­nień.
Kolejnym zabawnym momentem na gali było jedzenie pizzy. Ellen DeGeneres zamówiła trzy opakowania. Aktorzy chętnie się częstowali. Później przyszło jednak za przyjemność zapłacić: Ellen zbierała pieniądze na napiwek dla dostarczyciela w kapeluszu Pharrella Williamsa. Pizzerman ubrany w dżinsy, zwykłą koszulkę i czerwony fartuch nie miał pojęcia, że wystąpi na ceremonii wręczenia Oskarów. - Skłamałam, nie będziemy za kulisami – powiedziała gospodyni wieczoru, Ellen Degeneres. Po czym poprosiła go o pomoc w rozdawaniu pizzy.
Ellen Degeneres zaskoczyła nie tylko samego dostawcę, ale też właścicieli restauracji, w której przygotowano pizzę. Restauracja umieściła na Twitterze specjalne podziękowanie dla gospodyni wieczoru.
Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Rozrywka · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Marek
21 maj, 03:04
Chwilówki nie są złym rozwiązaniem pod warunkiem że przestrzegamy okresu na jakie są udzielane. Wiele firm oferuje pierwszą [...]»
Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»

Najczęściej...