Podziel się   

Ludzie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-09-09 12:37:57 · Czytany 2271 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jak sprawnie wysłać paczkę za granicę

Członkostwo Polski w strukturach unijnych niesie szereg korzyści: możliwość podróżowania bez paszportu czy wizy, jak również szybszy przepływ towarów. Znikające kolejki na granicach z Niemcami, Czechami, Słowacją czy Litwą stanowią ogromne ułatwienie dla polskich przedsiębiorców z wielu branż, w tym e-handlu.

Oferta sieci międzynarodowych firm kurierskich, takich jak choćby DHL, skierowana jest do klientów biznesowych oraz indywidualnych. Obecnie wystarczy wykonać tylko kilka kroków, aby nadać paczkę np. DHL i wysłać przesyłkę nie tylko do któregoś z krajów Unii Europejskiej,

Dla klientów indywidualnych

Wysyłka paczki za granicę rozpoczyna się od kontaktu z działem obsługi klienta (telefonicznie lub e-mailowo za pomocą formularza). Kolejny krok to wybór punktu odbioru paczki – wygodę zapewnia dołączona mapka obejmująca zasięgiem każdy z regionów kraju. W cenie zawarte są usługi dodatkowe, takie jak powiadomienie SMS i e-mail, możliwość doręczenia do sąsiada, nadanie paczki w punkcie DHL Parcelshop oraz możliwość wysyłki do któregoś z paczkomatów. Nadawca może także wybrać jeden z trzech standardów doręczenia paczki – do godziny 9.00, do godziny 12.00 lub do końca następnego dnia roboczego.

Dla klientów biznesowych, czyli jak nadać paczkę za granicę 

Przedsiębiorcy wybierający usługi wspomnianego DHL mogą skorzystać z wielu form wysyłki. Podobnie jak w przypadku klientów indywidualnych zminimalizowano formalności, stawiając na szybkość obsługi (telefonicznie bądź za pomocą formularza). Standardowa paczka o wymiarach 120 x 60 x 60 cm i o masie nieprzekraczającej 31,5 kg dotrze do adresata w 2-4 dni (Austria, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Słowacja) lub w terminie 3-7 dni w przypadku pozostałych krajów UE i państw stowarzyszonych. Atutem są także dodatkowe usługi, jak pobranie i zwrot należności, potwierdzenie doręczenia oraz powiadomienie SMS (e-mail). Oczywiście można skorzystać z oferty przesyłki do krajów spoza Europy oraz zamówić wysyłkę o ponadstandardowych gabarytach.

O powodzeniu e-commerce w dużym stopniu decyduje szybkość wysyłki w dowolny rejon Europy. Między innymi dzięki międzynarodowym firmom kurierskim, możliwy jest dalszy rozwój międzynarodowej wymiany gotowych artykułów i komponentów.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Ludzie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...