Podziel się   

Ludzie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-11-12 14:12:36 · Czytany 6655 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polak w zespole kampanii reklamowej Baracka Obamy

Michał Siewierski (po prawej, fot. archiwum własne)

Polski producent filmów reklamowych Michał Siewierski, był członkiem zespołu wspierającego Baracka Obamę w kampanii wyborczej 2012. Pracował nad produkcją pierwszej reklamy TV, która była transmitowana w ramach kampanii przedwyborczej.

Zobacz reklamę w serwisie YouTube

Podczas całej kampanii angażował się na wielu jej poziomach: uczestniczył w cotygodniowych rozmowach telefonicznych, w grupach dyskusyjnych, w różnorodnych strategiach marketingowych. Michał Siewierski jest Kierownikiem Produkcji agencji reklamowej Alario Group z siedzibą w Chicago, skupiającej się wokół rynku latynoskiego.

Alario Group swoje miejsce na arenie politycznej zawdzięcza m.in. uczestnictwu w walce o głosy dla Rahma Emanuela (byłego sekretarza Białego Domu) w wyborach na burmistrza miasta Chicago w 2011, jako hiszpańskojęzyczna agencja reklamowa. Kampania odniosła sukces zapewniając Burmistrzowi Rahmowi Emanuelowi decydujące głosy wśród wyborców społeczności hiszpańskojęzycznej. Michał Siewierski był producentem i kierownikiem produkcji wszystkich radiowych i telewizyjnych spotów reklamowych tej kampanii. “Ogółem wyprodukowaliśmy 11 spotów TV i 4 reklamy radiowe. Stworzyliśmy wspaniały zespół  i mieliśmy duże wsparcie ze strony mediów AKPD, amerykańskiej agencji Rahma.”

Po odniesieniu sukcesu z Rahmem Emanuelem, Alario została wybrana jako jedna z trzech latynoskich agencji reklamowych podczas kampanii Obamy w 2012. “Czułem się szczęśliwy i uprzywilejowany wchodząc w skład zespołu Obamy, najlepszych z najlepszych w branży” – oświadczył Michał.

Michał Siewierski zamieszkuje w Stanach Zjednoczonych od dziwięciu lat. Urodził się w Polsce, w Krakowie. Jego rodzice wyjechali z nim z Polski kiedy miał 2 lata, najpierw do Portugalii, a następnie do Brazylii, gdzie spędził 17 lat. “Czas spędzony w Brazylii oraz język, którym się tam posługiwałem stały się dla mnie bezcennym doświadczeniem, dzięki któremu wtopiłem się z łatwością w realia latynoskie rynku w Chicago.” Decyzję osiedlenia się w Stanach Zjednoczonych okupił jak wielu innych z pierwszego pokolenia imigrantów: “Na początku aby się utrzymać i jakoś przetrwać musiałem myć okna w drapachach chmur i wyprowadzać psy na spacery. Było ciężko, ale Stany Zjednoczone to  wspaniały kraj, jedyny w swoim rodzaju, gdzie można zapewnić sobie byt jeśli tylko chce się pracować”.

Po kilku latach Michał został zatrudniony w agencji reklamowej, która zasponsorowała jego wizę dającą pozwolenie na pracę. “Od tego czasu moje życie stało się naprawdę interesujące, ponieważ mogłem wreszcie realizować moje plany zawodowe, robić to, co chciałem, i co sprawiało mi prawdziwą satysfakcję.”

Do dziś Michał wyprodukował w Stanach Zjednoczonych ponad 600 reklam telewizyjnych.

Michał szczyci się swoim polskim pochodzeniem. “Cztery miesiące temu byłem w Polsce po raz pierwszy od 10 lat. To fantastyczne widzieć jak bardzo ten kraj i ludzie przeobrazili się. Polska jest krajem o wielkim potencjale!”

Swój wolny czas Michał Siewierski spędza na lataniu awionetką jako pilot, uwielbia latać. Jego żoną jest Polka.

Michał jest też obrońcą praw zwierząt i od czasu do czasu wykonuje usługi dla organizacji charytatywnej Pilots and Paws (“Piloci i Łapy”). Jako pilot transportuje zwierzęta ze schronisk dla zwierząt do ich przyszłych właścicieli po całym kraju.

Jakie plany ma Michał? Nadal pragnie kontynuować swoją działalność jako producent filmów reklamowych, a także dokumentalnych. W najbliższym czasie chce zrobić film dokumentalny na temat ratowania opuszczonych zwierząt w Stanach Zjednoczonych.

Życzymy powodzenia!

--

Kontakt z Michałem Siewierskim: 

Telefon: 773-281-3430
Tel. komórkowy: 773-742-1837
Email: mchlsiew@hotmail.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Ludzie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...