Podziel się   

Ludzie Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-04 · Opublikowany: 2010-05-31 19:56:11 · Czytany 6614 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Roman Polański w Salonie na Berlińskiej

Tłumy ludzi gościła w niedzielę 14 lutego w swojej galerii Der ORT Magda Potorska. Okazją był werniaż wystawy: Roman Polański. Aktor. Reżyser.

Część ekspozycji przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi pod kuratelą Krystyny Zamysłowskiej i Piotra Kuleszy została przez Magdę przechwycona w drodze do

Düsseldorfu, gdzie będzie można ją podziwiać od 27 lutego. Zorganizowanie tej imprezy kosztowało właścicielkę wiele trudu i nie byłoby możliwe bez jej uporu i tego, że swoim entuzjazmem potrafiła zarazić wielu sojuszników i przyjaciół oraz ściągnąć do Galerii tylu prominentnych gości - także światowego formatu.

Wystawę otworzyli: pełnomocnik dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Maciej Karpiński i przemawiający ze swadą w trzech językach asystent Romana Polańskiego Ralph Remstedt. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać panegiryków na czesć naszego rodaka w wykonaniu  Volkera  Schlöndorffa znanego ze związków z Gdańskiem, o którym nakręcił dwa filmy: słynny „Blaszany bębenek“ i znany bardziej w Polsce „Strajk“.

W międzynarodowym, pełnym dziennikarzy tłumie można było dostrzec wiele znakomitości m.in. ambasadora RP Marka Prawdę i prezenterkę telewizyjną Grażynę Torbicką. Królewskim wdziękiem i przepiękną kreacją wyróżniała sie z tłumu, emanująca wewnętrznym spokojem Olivia Williams, grająca w „The Ghostwriter“ rolę małżonki  premiera brytyjskiego zagranego przez Pierce’a  Brosnana. Polska żona Ralpha Remstedta – Maja -  błyszczała urodą i złotą suknią.

Nastrój siegnął zenitu, kiedy pojawił się długo i w wielkiej niepewności oczekiwany gość - Ewan McGregor. Flesze zaczęły błyskać, a kieliszki prawie wypadać z rąk.

Pokazano słynne krzesło reżyserskie Romana Polańskiego i posadzono na nim Magdę, faktyczną bohaterkę wieczoru, który przecież nie odbyłby się bez jej  przebojowego uroku i bitewnego zapału.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Ludzie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...