Podziel się   

Ludzie Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-04 · Opublikowany: 2010-05-31 19:56:11 · Czytany 4312 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Roman Polański w Salonie na Berlińskiej

Tłumy ludzi gościła w niedzielę 14 lutego w swojej galerii Der ORT Magda Potorska. Okazją był werniaż wystawy: Roman Polański. Aktor. Reżyser.

Część ekspozycji przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi pod kuratelą Krystyny Zamysłowskiej i Piotra Kuleszy została przez Magdę przechwycona w drodze do

Düsseldorfu, gdzie będzie można ją podziwiać od 27 lutego. Zorganizowanie tej imprezy kosztowało właścicielkę wiele trudu i nie byłoby możliwe bez jej uporu i tego, że swoim entuzjazmem potrafiła zarazić wielu sojuszników i przyjaciół oraz ściągnąć do Galerii tylu prominentnych gości - także światowego formatu.

Wystawę otworzyli: pełnomocnik dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Maciej Karpiński i przemawiający ze swadą w trzech językach asystent Romana Polańskiego Ralph Remstedt. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać panegiryków na czesć naszego rodaka w wykonaniu  Volkera  Schlöndorffa znanego ze związków z Gdańskiem, o którym nakręcił dwa filmy: słynny „Blaszany bębenek“ i znany bardziej w Polsce „Strajk“.

W międzynarodowym, pełnym dziennikarzy tłumie można było dostrzec wiele znakomitości m.in. ambasadora RP Marka Prawdę i prezenterkę telewizyjną Grażynę Torbicką. Królewskim wdziękiem i przepiękną kreacją wyróżniała sie z tłumu, emanująca wewnętrznym spokojem Olivia Williams, grająca w „The Ghostwriter“ rolę małżonki  premiera brytyjskiego zagranego przez Pierce’a  Brosnana. Polska żona Ralpha Remstedta – Maja -  błyszczała urodą i złotą suknią.

Nastrój siegnął zenitu, kiedy pojawił się długo i w wielkiej niepewności oczekiwany gość - Ewan McGregor. Flesze zaczęły błyskać, a kieliszki prawie wypadać z rąk.

Pokazano słynne krzesło reżyserskie Romana Polańskiego i posadzono na nim Magdę, faktyczną bohaterkę wieczoru, który przecież nie odbyłby się bez jej  przebojowego uroku i bitewnego zapału.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Ludzie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...