Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-08-22 11:14:55 · Czytany 5974 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

3 szalone rzeczy, które warto zrobić w Dubaju

Choć może Wam się wydawać, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj nudny i ograniczający swobodę wieloma prawnymi restrykcjami, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Relacje turystów, którzy odwiedzili pełen przepychu arabski Dubaj, dowodzą, że sytuacja wygląda wręcz odwrotnie – nie sposób się tam nudzić! Czego warto doświadczyć w Dubaju, by uczynić wypad do Emiratów niezapomnianym przeżyciem?

Czy mnie na to stać?

To dobre pytanie. Planując wypad do Dubaju, trzeba być przygotowanym na niebotyczne ceny niektórych towarów i usług. Co ciekawe, artykuły codziennego użytku – jedzenie, środki czyszczące, podstawowe kosmetyki – nie odbiegają cenowo od naszej, polskiej rzeczywistości. Jazda bez trzymanki zaczyna się bowiem właśnie w sektorze usług…

Podczas opracowywania budżetu wyjazdu należy jednak pamiętać o tym, na czym można sporo zaoszczędzić. Loty do Dubaju okazują się stosunkowo niedrogie – Dubaj jest bowiem ważnym węzłem przesiadkowym w drodze z Europy na Daleki Wschód. Wielu turystów podróżujących do Chin czy Japonii kilkunastogodzinne oczekiwanie na kolejny samolot wykorzystuje właśnie na ekspresowe zwiedzenie tej arabskiej perły w środku pustyni.

Przejdźmy jednak do sedna – co warto zrobić w Dubaju?

1. Przejechać się wodną taksówką

To atrakcja na każdą kieszeń i jeden z najbardziej popularnych środków transportu w mieście. Mieszkańcy Dubaju korzystają z nich głównie po to, by przedostawać się z jednego brzegu zatoki Dubai Creek na drugi. Turyści natomiast cenią sobie fantastyczne widoki – panorama miasta z takiej perspektywy robi ogromne wrażenie… Taksówki pływają dość szybko, ale spokojnie uda się zrobić kilka zdjęć.

Obawy o bankructwo po powrocie z ZEA są więc przesadzone – biorąc pod uwagę komunikację miejską, jak i tanie loty Dubaj okazuje się całkiem przeciętnym, osiągalnym celem podróży.

2. Poszusować na nartach w Ski Dubai

Miejsce, które finansowo okazuje się nie takie straszne, jak je malują. Ski Dubai to krótki, ale stromy sztuczny stok narciarski, który znajduje się w jednym z największych centrów handlowych na świecie – Dubai Mall. Dwugodzinny karnet kosztuje 180 AED (ok. 195 zł), a w cenie biletu zawiera się także pełny narciarski strój i sprzęt. Trochę dużo – ale czy to wygórowana cena za jazdę na nartach w środku pustyni? Naszym zdaniem nie jest tak źle.

3. Paddle board pod Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab w kształcie wielkiego białego żagla jest wizytówką Dubaju i… najdroższym hotelem na świecie. Można się jednak do niego zbliżyć, uprawiając sport. Wystarczy wypożyczyć paddle board (100 AED za 2 h) i próbować zmierzyć się z nią w wodach okalających ten symbol przepychu i zbytku. Uwaga! Rozwinięty zmysł równowagi pilnie potrzebny! :)

Loty do Dubaju, jak sami widzicie, dają Wam szansę zajrzenia do całkiem innego świata. Wykorzystajcie ją!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

kasia · 2016-08-22 18:33:37

To pisała osoba która nie ma pojęcia o Dubaju. Nie ma żadnej panoramy miasta z taksówki, bo to stara część Dubaju, więc budynki są też stare i niskie. Ten wysoki Dubaj to trochę inna część miasta :) :) Poza tym w Dubaju komunikacja miejska jest niewielka i ma przede wszystkim wyglądać, a nie służyć do czegokolwiek, więc bez własnego lub wypożyczonego auta zwiedzanie jest niemożliwe. Poza tym Burj Al Arab nie jest najdroższym, ale jednym z najdroższych hoteli na świecie. No i wisienka na torcie, cytuję: "artykuły codziennego użytku – jedzenie, środki czyszczące, podstawowe kosmetyki – nie odbiegają cenowo od naszej, polskiej rzeczywistości". Jeden z tysięcy przykładów: pieprz czarny ziarnisty - w ZEA 25 złotych, w Polsce ok. 4zł? Podobnie chleb, lody, łosoś, warzywa i owoce, orzechy, czekolada, kosmetyki itp.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...