Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-10-28 22:20:23 · Czytany 6308 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Egzotyka okiem Polaków: jakie jest nasze podejście do takich wypraw?

Fot: Internet

Egzotyka to z jednej strony wspaniała przygoda i możliwość poznawania mniej znanych zakątków świata. Z drugiej strony to wyzwanie oraz konieczność przygotowania się do wyprawy w należyty sposób. W jaki sposób polscy turyści podchodzą do tego typu wyjazdów?

Egzotyka i spontaniczność to kiepskie połączenie

Polacy coraz chętniej wybierają się w podróż pod wpływem impulsu. Spontaniczność nie jest jednak mile widziana w przypadku podróży egzotycznych, z czego też wielu turystów doskonale zdaje sobie sprawę. Efekt? Samodzielne wyprawy są rzadkością, a opcją najbardziej popularną jest korzystanie z usług biur podróży. Rainbow Tours zaprasza na egzotyczne podróże wszystkich pasjonatów takich wypraw, oferując im i profesjonalną opiekę, i szeroki wybór kierunków wyjazdu. W biurach podróży można też liczyć na doradztwo związane z przygotowaniem do wyprawy. Jaki bagaż nam się przyda? Z jakich szczepień skorzystać? Na te pytania odpowiedzą nam specjaliści. Oni też pomogą nam w pozyskaniu wizy, która w wielu przypadkach staje się najważniejszym dokumentem dla każdego uczestnika wyprawy. Takie przygotowania są niezbędne. Pozostaje więc pytanie - jakie kraje najmocniej zafascynowały Polaków w ostatnich miesiącach?

Najbardziej popularne kierunki wypraw

Polscy turyści chętnie wybierają się w egzotyczne podróże, szukając nowszych kierunków i mniej znanych państw niż Egipt, Maroko czy Tajlandia. Po chwilowej modzie na Kenię egzotyczne zainteresowania Polaków znacznie się rozszerzyły. Coraz chętniej stawia się na Zakaukazie, a dzięki modzie na Gruzję doceniono też Armenię. Azja została doceniona nie tylko ze względu na Indie, Chiny czy Tajlandię, ale i te kraje, które dotąd raczej pomijano. Fenomenem okazuje się Wietnam, którego lepszym poznaniem zainteresowali się przede wszystkim historycy wojskowości. Wszak największą atrakcją tego kraju są pamiątki związane z działalnością partyzantów. Wietnamskie tunele to wręcz podziemne miasta, a ich zwiedzanie to wyjątkowa okazja, by zobaczyć i partyzanckie kryjówki, i centra dowodzenia. Nowymi kierunkami przyciąga też Afryka. Po Kenii krajem atrakcyjnym dla turystów stało się RPA. Ten kraj kusi pięknym wybrzeżem, kopalniami diamentów oraz parkami narodowymi, które można zwiedzać w ramach popularnych wypraw safari. Gambia to najnowsza propozycja dla tych, którym marzy się niezwykła przygoda na Czarnym Lądzie. I choć jest to jeszcze dość mało znany kraj, Polaków zainteresowanych wypoczynkiem na jego terenie nie brakuje.

Egzotyczne podróże to niezwykła przygoda oraz możliwość poznawania wyjątkowych kultur i krajobrazów. Azja i Afryka mają się czym pochwalić; przyciągają one również coraz ciekawszymi ofertami. Turyści, którzy w towarzystwie doświadczonych pilotów mają zamiar odkrywać ich tajemnice, z pewnością przeżyją niesamowite chwile.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Polonia na świecie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...