Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-01-18 10:12:43 · Czytany 6424 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Jak przystosować auto do podróży z dzieckiem?

Coraz częściej wybierając się w podróż zabieramy ze sobą nasze pociechy. Nikogo już nie dziwi noworodek w samolocie, tym bardziej dziecko w samochodzie osobowym. Jak dostosować samochód, aby nawet kilkunastogodzinna podróż upłynęła spokojnie?

Fotelik

Bezpieczny i wygodny fotelik to podstawa odpowiedzialnego podróżowania z dzieckiem. Musi być on dopasowany do jego wagi. Do 13 kg niemowlę należy przewozić tyłem do kierunku jazdy, natomiast powyżej tej granicy rodzic może przewozić dziecko przodem. Foteliki montowane tyłem nawet do 4 roku życia, wzorem krajów skandynawskich, zyskują coraz więcej zwolenników. Każdy rodzic przy zakupie takiego sprzętu powinien być przeszkolony jak zamontować odpowiednio fotelik. Nawet ten z czołówki rankingów, jeśli nie będzie prawidłowo zamontowany nie zadziała. Zatem jeżeli maluch już wygodnie siedzi możemy ruszać w drogę. Warto w tym miejscu nadmienić, że każda renomowana wypożyczalnia samochodów, np. wypożyczalnia samochodów Carfree w Warszawie, zapewni nam montaż fotelika spełniającego wszelkie wymagania norm bezpieczeństwa.

Zabawki

Większość dzieci podczas jazdy po prostu zasypia. Pomagają w tym kołysanki płynące z głośników i ulubiony miś. Kiedy dziecko się obudzi warto mieć pod ręką przygotowane zabawki, które po kolei będziemy podawać dziecku, aby szybko się nie znudziło. W tym celu przydają się wszelkie schowki samochodowe, w których ku uciesze malucha możemy odnaleźć ulubione przedmioty do zabawy. Ulubione grzechotki można powiesić na specjalnym pałąku nad fotelikiem.

Organizer

Przydatny w podróży okaże się bez wątpienia organizer montowany na odwrocie przedniego siedzenia. Pomaga on w uporządkowaniu dużej ilości przedmiotów. Dzięki niemu, te najpotrzebniejsze (napój czy przekąska) są w zasięgu ręki. Starsze dziecko dzięki temu może wskazać na zabawkę, którą chce się bawić. W słoneczne dni warto także pamiętać o osłonce na szybę. Ochroni oczy naszego malucha i ograniczy nagrzewanie się wnętrza auta. W upalne dni niezbędny jest schowek, który działa jak lodówka. Tak ulokowany posiłek, czy mleko nie zepsuje się. W konsumowaniu posiłku przydatny może być również stolik samochodowy, który rozkładamy przed maluchem. Jednak jeżeli jest możliwość należy robić postoje na posiłek. Jedzenie w trakcie jazdy grozi zakrztuszeniem.

Tablet

Starsze dzieci w większości potrafią posługiwać się tabletem i smartphonem. Niektóre z nich nie wyobrażają sobie dnia bez użycia tych urządzeń. Dyskusja na temat uzależnienia od nich trwa i warto z rozwagą zaznajamiać najmłodszych z nowymi technologiami. Pod kontrolą rodziców bajka czy gra może pomóc w przetrwaniu długiej drogi przez naszą pociechę. Taka podróż w jednej pozycji to jednak dla dziecka wysiłek. Ważne, aby to rodzic decydował do jakich treści dziecko ma dostęp oraz kontrolował czas spędzany przed tabletem. Jeżeli tylko jest możliwość najlepszym sposobem są postoje na świeżym powietrzu.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kogel-mogel

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Janina · 2016-01-18 18:26:11

:-) bardzo fajny artykuł. Ja jak pryjezdzała do Polski , bo tam moja rodzina, to tablet największym rozwiązaniem był:-) często tu czytam same ciekawe rzeczy pozdrawiam serwis magazynpolonia :-)

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...