Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-11-10 06:11:40 · Czytany 1077 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jesienny city break czyli weekend nad polskim morzem

Jesień to jedna z najmniej lubianych pór roku. Trudno się temu dziwić zważywszy na fakt, iż to właśnie wtedy spora ilość osób doświadcza znacznego obniżenia nastroju. Jak poradzić sobie z jesienną chandrą? Rozwiązaniem problemu może okazać się wyjazd nad morze.

City brake – weekendowa dawka zdrowia

Zapewne słyszałeś o city break czyli weekendowych wyjazdach poza miasto. Czemu warto skorzystać ze wspomnianej formy wypoczynku? Choćby dlatego, że zmiana otoczenia – nawet chwilowa – pozwala na regenerację utraconych sił i przyczynia się do zachowania równowagi psychicznej. Gdzie zatem spędzić wolny czas? Jednym z bardziej polecanych kierunków jest polskie morze. W morskim powietrzu obecny jest bowiem aerozol cholorkowo – sodowo – jodowy. Wspomniany składnik osadza się na śluzówkach górnych dróg oddechowych i tym samym poprawia stan zdrowia osób zmagających się z chorobami układu oddechowego. Nie tylko łagodzi on stany zapalne, ale dodatkowo obniża nadreaktywność oskrzeli zwiększając jednocześnie wydolność płuc. Na tym jednak nie koniec zalet wynikających z wyjazdu nad morze. Jak się bowiem okazuje, morski klimat łagodzi alergie skórne, reguluje pracę serca i ciśnienie tętnicze krwi. Wywiera on również pozytywny wpływ na układ nerwowy i przyczynia się do poprawy jakości snu.

Talasoterapia w nadmorskim SPA

Czy wiesz czym jest talasoterapia? Zgodnie z definicją podaną przez Wikipedię, Talasoterapia to: „forma terapii, wykorzystująca morski klimat, morską wodę, muł, glony, piasek, wodorosty, błoto, a także inne substancje pochodzące z morzajako czynnik terapeutyczny (…) Skuteczne leczenie za pomocą talasoterapii winno odbyć się w centrum specjalistycznym nad morzem.” Naturalnie pod pojęciem „centrum specjalistycznego” należy rozumieć ośrodek SPA. Który hotel wybrać? Miejscem szczególnie godnym polecenia jest Neptuno Resort & SPA. Wspomniany ośrodek oddaje do dyspozycji swoich gości specjalne, jesienne pakiety. To świetna propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla par czy też singli. Promocyjna cena uwzględnia bowiem relaksujący, warzywny masaż, ultra – nawilżający zabieg na bazie warzyw, jak również sporą ilość atrakcji takich jak m.in. ognisko z pieczeniem kiełbasek i rozgrzewającymi napojami, Nocne Granie dla dorosłych i Disco Party dla dzieci, weekendowe nocne saunowanie w strefie SPA czy pyszne posiłki inspirowane darami jesieni.

Należy dodać, iż hotel Neptuno Resort & SPA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Ośrodek otrzymał aż 3 wyróżnienia w VIII edycji prestiżowego konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie, Certyfikat Jakości 2017 i 2018 serwisu TripAdvisor czy też tytuł Perfect SPA Hotel w konkursie Perfect SPA Award 2017.

Jak widać na powyższych przykładach, weekend w spa nad morzem stanowi jeden z najlepszych sposobów na oderwanie się od problemów codzienności. Zbawienny, morski klimat w połączeniu z relaksującymi zabiegami w hotelu SPA oraz sporą ilością innych atrakcji to swego rodzaju lekarstwo na jesienną chandrę. Naturalnie taki wyjazd przyczyni się również do poprawy stanu zdrowia.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Franka Mauro
17 lip, 03:47
To najwspanialsza rzecz jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu i muszę podzielić się tym wspaniałym świadectwem. Moje podziękowania [...]»
Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»

Najczęściej...