Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-11-10 06:11:40 · Czytany 4570 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jesienny city break czyli weekend nad polskim morzem

Jesień to jedna z najmniej lubianych pór roku. Trudno się temu dziwić zważywszy na fakt, iż to właśnie wtedy spora ilość osób doświadcza znacznego obniżenia nastroju. Jak poradzić sobie z jesienną chandrą? Rozwiązaniem problemu może okazać się wyjazd nad morze.

City brake – weekendowa dawka zdrowia

Zapewne słyszałeś o city break czyli weekendowych wyjazdach poza miasto. Czemu warto skorzystać ze wspomnianej formy wypoczynku? Choćby dlatego, że zmiana otoczenia – nawet chwilowa – pozwala na regenerację utraconych sił i przyczynia się do zachowania równowagi psychicznej. Gdzie zatem spędzić wolny czas? Jednym z bardziej polecanych kierunków jest polskie morze. W morskim powietrzu obecny jest bowiem aerozol cholorkowo – sodowo – jodowy. Wspomniany składnik osadza się na śluzówkach górnych dróg oddechowych i tym samym poprawia stan zdrowia osób zmagających się z chorobami układu oddechowego. Nie tylko łagodzi on stany zapalne, ale dodatkowo obniża nadreaktywność oskrzeli zwiększając jednocześnie wydolność płuc. Na tym jednak nie koniec zalet wynikających z wyjazdu nad morze. Jak się bowiem okazuje, morski klimat łagodzi alergie skórne, reguluje pracę serca i ciśnienie tętnicze krwi. Wywiera on również pozytywny wpływ na układ nerwowy i przyczynia się do poprawy jakości snu.

Talasoterapia w nadmorskim SPA

Czy wiesz czym jest talasoterapia? Zgodnie z definicją podaną przez Wikipedię, Talasoterapia to: „forma terapii, wykorzystująca morski klimat, morską wodę, muł, glony, piasek, wodorosty, błoto, a także inne substancje pochodzące z morzajako czynnik terapeutyczny (…) Skuteczne leczenie za pomocą talasoterapii winno odbyć się w centrum specjalistycznym nad morzem.” Naturalnie pod pojęciem „centrum specjalistycznego” należy rozumieć ośrodek SPA. Który hotel wybrać? Miejscem szczególnie godnym polecenia jest Neptuno Resort & SPA. Wspomniany ośrodek oddaje do dyspozycji swoich gości specjalne, jesienne pakiety. To świetna propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla par czy też singli. Promocyjna cena uwzględnia bowiem relaksujący, warzywny masaż, ultra – nawilżający zabieg na bazie warzyw, jak również sporą ilość atrakcji takich jak m.in. ognisko z pieczeniem kiełbasek i rozgrzewającymi napojami, Nocne Granie dla dorosłych i Disco Party dla dzieci, weekendowe nocne saunowanie w strefie SPA czy pyszne posiłki inspirowane darami jesieni.

Należy dodać, iż hotel Neptuno Resort & SPA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Ośrodek otrzymał aż 3 wyróżnienia w VIII edycji prestiżowego konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie, Certyfikat Jakości 2017 i 2018 serwisu TripAdvisor czy też tytuł Perfect SPA Hotel w konkursie Perfect SPA Award 2017.

Jak widać na powyższych przykładach, weekend w spa nad morzem stanowi jeden z najlepszych sposobów na oderwanie się od problemów codzienności. Zbawienny, morski klimat w połączeniu z relaksującymi zabiegami w hotelu SPA oraz sporą ilością innych atrakcji to swego rodzaju lekarstwo na jesienną chandrę. Naturalnie taki wyjazd przyczyni się również do poprawy stanu zdrowia.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...