Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-07-29 17:46:21 · Czytany 10574 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Nadbałtyckie skarby: co warto zobaczyć w czasie wyprawy po Litwie, Łotwie i Estonii?

Fot: Internet

Litwa, Łotwa i Estonia to unikalne trio, które miłośników nadbałtyckich atrakcji może zachwycić wyjątkowymi ciekawostkami. Co warto zobaczyć w czasie podróży po tych państwach? Jak w krótkim czasie poznać ich najważniejsze atrakcje?

Nadbałtyckie skarby: jak je odkrywać?

Piękno republik nadbałtyckich można poznawać na wiele sposobów. Najlepszym sposobem na szybkie zapoznanie się z najważniejszymi atrakcjami tej części świata są popularne „objazdówki”. Są one od lat cenione jako najtańsza i najwygodniejsza metoda odkrywania europejskich stolic. Rainbow Tours poleca wycieczki objazdowe, których głównym celem jest zapoznanie się z najpiękniejszymi zakątkami Litwy, Łotwy i Estonii. Dlaczego te kraje cieszą się coraz większą popularnością?            

Nadbałtyckie skarby Litwy

Litwa to przede wszystkim piękne Wilno oraz Troki. Warto jednak zwrócić uwagę na miejscowość, która zajmuje bardzo ważne miejsce nad Bałtykiem. To Połąga – największy z nadmorskich kurortów Litwy. Zachwycić może tu również Mierzeja Kurońska, kojarzona przede wszystkim z wędrującymi wydmami. Na uwagę zasługuje także Kłajpeda, będąca ważnym portem oraz ośrodkiem turystycznym. Tutejsze muzea oraz delfinarium są już doskonale znane miłośnikom nadmorskich atrakcji. Sąsiadująca z nią Kretynga jest z kolei ośrodkiem, który przyciąga bardziej kameralną atmosferą i piękną okolicą.

Łotwa i jej atrakcje

Windawa, jako duże i nowoczesne miasto portowe z pewnością zasługuje na uwagę. Można tu poczuć niezwykły klimat miasta, które ściśle związało swe losy z morzem. Nie brak tu również atrakcji dla miłośników historii. Cennym zabytkiem miasta jest zamek kawalerów mieczowych. Innymi wartymi odwiedzenia miejscami są Muzeum Kotwic oraz zabytkowe okręty cumujące w tutejszym porcie, które skutecznie przyciągają uwagę turystów.

Jurmala to kolejna miejscowość, dzięki której Łotwa jest tak chętnie odwiedzana przez letników. To znane uzdrowisko sprzyja tym, którzy chcą cieszyć się wypoczynkiem nad morzem i jednocześnie poprawiać swą formę. Piękne otoczenie jest ważnym atrybutem tej miejscowości, a wspaniały klimat i źródła mineralne cieszą się tu dużym uznaniem.

Co warto zobaczyć w Estonii

Ze wszystkim krajów leżących nad Bałtykiem Estonia jest najmniej popularna. Nie wynika to z braku jej atrakcyjności, lecz z braku wiedzy na temat jej atrakcji. A przecież i ona może zachwycić swymi nadmorskimi perełkami. O ile Tallin jest już dość dobrze znany, to o innych atrakcjach nadbałtyckich wie niewielu turystów. Tymczasem takie miejsca, jak choćby Park Narodowy Lahemaa, mogą oczarować swym pięknem i przyrodniczym bogactwem. Warto zatem poświęcić Estonii nieco więcej uwagi i odkryć jej nadbałtyckie skarby.

Nadmorskie tereny Litwy, Łotwy i Estonii z pewnością zachwycą każdego, kto nie lubi przereklamowanych, zatłoczonych kurortów. Leżące na morzem Bałtyckim turystyczne perełki mogą się pochwalić wyjątkowymi zabytkami i wspaniałą naturą. Dobrze wypromowane, mogą zaś stać się wielkimi atrakcjami regionu, które zdobędą sławę w całej Europie.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...