Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-01-16 11:09:51 · Czytany 5422 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Powody, dla których warto odwiedzić Wrocław

Wrocław to miasto, które ma do zaoferowania turystom szereg różnorodnych atrakcji. Jedne z nich przypadną szczególnie do gustu najmłodszym, inne z kolei sprawią przyjemność zarówno dzieciom jak i dorosłym. Niezależnie od tego, ile mamy lat na pewno nie będziemy się we Wrocławiu nudzić.

Z czego najbardziej słynie Wrocław?

Miasto jest znane między innymi z odbywających się w nim cyklicznie imprez muzycznych. Do najważniejszych wydarzeń kulturalnych z pewnością należy odbywający się od 1966 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Oratoryjno-Kantatowej „Wratislavia Cantans”. Tegoroczna, 52. edycja zakończyła się niedawno, 17 września. Teatr Pantomimy imienia Henryka Tomaszewskiego rozsławił miasto nie tylko na cały kraj, ale także na całą Europę. Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta jest Panorama Racławicka. W lipcu 1946 została przywieziona ze Lwowa. Umieszczono ją w specjalnie to tego celu zbudowanym pawilonie wystawienniczym. Zwiedzającym dzieło Wojciecha Kossaka i Jana Styki zostało udostępnione w roku 1985 i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sławę miastu przynoszą również liczne zabytki. Spora część z nich skupiona jest na Ostrowie Tumskim. Są to: katedra świętego Jana Chrzciciela, dwupoziomowy kościół świętego Krzyża i świętego Bartłomieja, kościół świętego Idziego, kościół świętego Marcina. Równie cenne zabytki architektury sakralnej znajdują się na Wyspie Piasek. Na uwagę zasługują: kościół Najświętszej Marii Panny, biblioteka uniwersytecka, kamienice w stylu klasycystycznym Pod Salomonem i Pod Okiem Opatrzności, cerkiew pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego.

Wydarzenia muzyczne października

Jedną z najmłodszych instytucji kulturalnych we Wrocławiu jest Narodowe Forum Muzyki imienia Witolda Lutosławskiego. Propozycje NFM na miesiąc październik zapowiadają się niezwykle interesująco. Już 6 października w sali głównej NFM nastąpi inauguracja sezonu symfonicznego. W programie znajdzie się „Serenada” i „Tańce symfoniczne” L. Bernsteina, „Tren ofiarom Hiroszimy” K. Pendereckiego oraz suita „Appalachian spring” A. Coplanda. W charakterze gwiazdy wieczoru wystąpi słynna japońska skrzypaczka Midori.

Inne atrakcje Wrocławia

We Wrocławiu jest kilka punktów widokowych. Ze względu na swoje położenie (blisko Rynku) jednym z najbardziej popularnych jest wieża widokowa na wieży kościoła garnizonowego. Nie można zapomnieć także o robiących ogromną furorę wśród turystów krasnalach. Na Ostrowie Tumskim uwagę przyciąga trzymający w rękach książkę Wrocławiak. Na wrocławskim Rynku na chwilę przysiadł Wodziarz, a przy kościele świętej Elżbiety znaleziono Weterana. Krasnali jest znacznie więcej. W ich odnajdywanie bawią się zarówno mieszkańcy jak i turyści. Uroku nie brakuje także wrocławskiemu Rynkowi otoczonemu przez zabytkowe kamienice. Najbardziej popularne punkty Rynku to: Ratusz, kamienice Jaś i Małgosia, pręgierz, fontanna i pomnik Aleksandra Fredry.

Nie sposób wymienić wszystkich zabytków Wrocławia. Lista atrakcji jeszcze długo nie zostanie zamknięta. Decydując się na zwiedzanie Wrocławia, warto zarezerwować sobie kilka dni, gdyż Wrocław oprócz wspaniałych punktów widokowych posiada inne atrakcje. Warto wynająć apartamenty w centrum Wrocławia. Decydując się na nocleg w apartamencie w centrum, zyskacie możliwość swobodnego zwiedzania Wrocławia bez konieczności poruszania się samochodem. Do najważniejszych atrakcji dostaniecie się pieszo lub komunikacją miejską. 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...