Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-08-26 22:14:11 · Czytany 6426 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Tanie wakacje, czyli jak wyjechać za granicę i nie przepłacić

Fot: Internet

Każdy z nas marzy o wakacyjnych podróżach – tych mniej lub bardziej egzotycznych. Wbrew pozorom zagraniczny wyjazd nie musi wiązać się z wydawaniem dużych sum pieniędzy i nadwerężaniem domowego budżetu. Dzięki atrakcyjnym ofertom oraz internetowym wyszukiwarkom możemy zorganizować wakacje marzeń w naprawdę rozsądnej cenie.

Wakacje last minute

Jednym z najbardziej popularnych sposobów zaoszczędzania na wakacyjnym wyjeździe jest kupowanie wycieczek last minute, czyli zaledwie kilka dni (czasami tygodni) przed planowanym terminem ich rozpoczęcia. W ten sposób hotele oraz biura podróży mają zawsze pełen komplet gości i uczestników, a my możemy zarezerwować wakacje w naprawdę okazyjnej cenie. Wbrew pozorom oferty last minute nie dotyczą mało atrakcyjnych miejsc, kwater o niskim standardzie itp. – sprawdzają się po prostu, kiedy ktoś odwoła udział w wycieczce, a organizatorzy chcą szybko zapełnić powstałą w ten sposób lukę. Wybierając wakacje last minute, np. w Rainbow Tours, otrzymujemy zatem gwarancję nie tylko niskiej ceny, lecz także pełnowartościowego wyjazdu.

Tanie bilety lotnicze

Część osób preferuje organizowanie wyjazdu na własną rękę, bez udziału biura podróży. Wymaga to od nas nieco doświadczenia, jednak pozwala na przygotowanie wakacji idealnie dopasowanych do naszych preferencji. W takiej sytuacji największy problem stanowi zazwyczaj zakupienie biletu lotniczego, ponieważ to właśnie przelot samolotem należy zwykle do najdroższych „atrakcji” wyjazdu. Na szczęście z pomocą przychodzą nam tutaj wyszukiwarki tanich lotów oraz promocji biletów lotniczych, których pojawia się w sieci coraz więcej. Warto śledzić na bieżąco informacje zamieszczane na stronach poszczególnych przewoźników bądź też na specjalnych portalach dla podróżnych. Część biur podróży oferuje także możliwość zakupienia biletów czarterowych po naprawdę okazyjnych cenach.

Jak oszczędzać na miejscu?

Sporo możemy zaoszczędzić, wynajmując pokój w hostelu lub u osób prywatnych – panują tam często dość skromne warunki, jednak zapłacimy znacznie mniej niż w standardowym hotelu. Kolejną ważną kwestią jest wyżywienie. W tym przypadku sporo zależy od tego, w jakim kierunku się udajemy – w wielu krajach (jak np. w Tunezji, Egipcie, Tajlandii) możemy zjeść smaczny posiłek już za kilka do kilkunastu złotych. Wystarczy tylko omijać duże restauracje przeznaczone dla Europejczyków, a wybierać niepozorne lokale dla osób miejscowych. Jeśli jednak będziemy mieszkać w typowo turystycznej dzielnicy lub kurorcie, nie mamy raczej co liczyć na niskie ceny. Wówczas bardziej opłaca się wykupienie w hotelu opcji wyżywienia all inclusive, dzięki czemu nie będziemy musieli jadać na mieście.

Sposobów na zorganizowanie tanich wakacji jest naprawdę wiele – poszukajmy wskazówek na portalach dla podróżnych i forach. Nie bójmy się także korzystać z ofert specjalnych.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...