Podziel się   

Polityka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-05-22 21:53:09 · Czytany 3958 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Komorowski w USA rozmawiał także o wizach

polonia.wp.pl
Prezydent RP Bronisław Komorowski (zdj. Jacek Turczyk)

Prezydent Bronisław Komorowski, który uczestniczył w szczycie NATO w Chicago, spotkał się tam z młodymi przedstawicielami Polonii. Z demokratycznym kongresmanem Mikiem Quigleyem rozmawiał o zniesieniu wiz.

Prezydent apelował do młodych osób polskiego pochodzenia, by promowały Polskę w USA. Komorowski, który dzień wcześniej odznaczył zasłużonych działaczy polonijnych i wzywał Polonię do wsparcia starań o zniesienie wiz dla Polaków, we wtorek rozmawiał o tej sprawie z kongresmanem Quigleyem. Polityk współtworzył projekt ustawy przewidujący złagodzenie przepisów wizowych.

Quigley powiedział dziennikarzom, że zniesienie wiz dla Polaków to część szerszego procesu legislacyjnego. - To projekt ważny nie tylko dla relacji polsko-amerykańskich, ale także dla turystyki w Stanach Zjednoczonych - oświadczył kongresman, dodając, że kwestia ta dotyczy również wielu osób przybywających z Azji i Ameryki Południowej.

- Mamy młodych lekarzy, prawników, inżynierów, informatyków, dlatego cieszymy się, że prezydent znalazł czas, żeby się z nami spotkać, i że mogliśmy mu pokazać, jaka jest ta druga, młoda część Polonii, ambitna i prężna - powiedziała urodzona w Chicago Agnieszka Ptasznik, której rodzice są Polakami.

Podczas wizyty prezydenta przed polskim konsulatem ok. 20 osób pikietowało z transparentami, żądając wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polityka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»
Monika Patrik
12 lip, 08:10
Przeczytaj a także skontaktuj się z dr Isikolo jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego aby naprawić swój zepsuty związek. [...]»

Najczęściej...