Podziel się   

Polityka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-03-22 05:54:12 · Czytany 3869 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polacy wkrótce bez wiz do USA?

Dwóch kongresmenów, demokrata Mike Quigley z Illinois i republikanin Joe Heck z Nevady, zgłosiło ponadpartyjny program wprowadzenia ruchu bezwizowego, który miałby objąć między innymi Polskę. Celem takich działań jest zwiększenie ruchu turystycznego w USA, co zwiększyłoby dochody państwa i pomogło stworzyć nowe miejsca pracy. Założenia programu nie są niczym nowym- gdyby doszło do realizacji zamierzenia, obywatele Polski mogliby przyjeżdżać do USA w celach turystycznych na 90 dni, bez konieczności ubiegania się o wizę. Inicjatywa zyskała poparcie wielu amerykańskich organizacji i instytucji, jak na przykład Amerykańska Izba Handlowa czy stowarzyszenia hotelarzy i restauratorów. Na chwilę obecną Polska jest tylko jednym z trzech krajów europejskich, obok Rumunii i Bułgarii, którego obywatele potrzebują wiz turystycznych, aby móc zwiedzać Stany Zjednoczone.

Temat zniesienia wiz dla Polaków został także poruszony w rozmowie między Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, a Wiceprezydentem USA Joe Bidenem, do której doszło w poniedziałek w Watykanie, przed inauguracją pontyfikatu Papieża Franciszka. Jak zdradził Prezydent Komorowski, strona amerykańska przypomniała, że temat zniesienia wiz traktuje jak zobowiązanie.

Przypomnijmy, że na początku lutego Prezydent USA Barack Obama także obiecywał reformę imigracyjną, o czym pisaliśmy na łamach Magazynu Polonia.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Kate Igor
19 maj, 04:57
Dziękuję panu dr Isikolo za prawdziwe czary. Natknąłem się na wiele świadectw zeznań DR ISIKOLO rzucającego zaklęcia voodoo [...]»
Renata.37
17 maj, 06:27
Odkryłam jogę dość późno ale może to i lepiej bo teraz mam sprawdzone sposoby na walkę z bólem [...]»
Krzysztof Cieslik
16 maj, 08:54
Szwajcaria potrafi byc pieknym miejscem do zycia ale czesc administracyjna jest dosc zawila ;) Ja od paru lat [...]»

Najczęściej...