Podziel się   

Polityka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-10-12 12:58:40 · Czytany 4127 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

W Chicago rozpoczęto głosowanie. Można głosować po polsku.

polonia.wp.pl

Chicago jest jednym z amerykańskich miast, w którym już rozpoczęło się głosowanie na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W metropolii tej nie trzeba czekać do ostatniego dnia, którym tym razem jest 6 listopada. Tamtejsza komisja wyborcza wszystkie potrzebne materiały związane ze spełnieniem patriotycznego obowiązku przygotowuje również w języku polskim.

Przyszłego prezydenta USA można już wybierać w tak zwanym wcześniejszym głosowaniu. Chicagowska komisja wyborcza którą reprezentuje m.in. Monika Myśliwiec podkreśla, że Polonusi dzwoniąc na specjalnie utworzoną polską infolinię przede wszystkim pytali jak się zarejestrować do wyborów, gdyż jest to podstawowy warunek w Stanach Zjednoczonych aby móc później oddać głos. W głosowaniu biorą udział nasi rodacy którzy posiadają również obywatelstwo USA. To najważniejszy warunek aby wybierać prezydenta Stanów Zjednoczonych.

6 listopada w ostatecznym dniu wyborów do pracy w chicagowskich komisjach wyborczych zatrudniono dwieście osób mówiących po polsku. Mają one służyć pomocą naszym rodakom w przypadku kiedy zajdzie taka potrzeba, a na przeszkodzie stanie np. bariera językowa.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polityka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Dodaj swoją opinię do komentarzy jako pierwszy!

Imię:
Komentarz:
Dodaj komentarz

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Gloria Kifita
16 lip, 23:11
What more can i say about this great man. Firstly Dr I will want to say a very [...]»
Elena Vedran
16 lip, 03:24
Nazywam się Elena Vedran. Bardzo się cieszę że mogę dzielić się moim wspaniałym i wspaniałym świadectwem ze wszystkimi [...]»
Monika Patrik
12 lip, 08:10
Przeczytaj a także skontaktuj się z dr Isikolo jeśli potrzebujesz potężnego zaklęcia miłosnego aby naprawić swój zepsuty związek. [...]»

Najczęściej...