Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-04-30 21:59:49 · Czytany 5951 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

3majówka dla dzieci- 4 i 5 maja w Copernicus Center

Bubu i Awee będą bawić najmłodszych podczas chicagowskiej 3majówki

Klauni, Smok, Koziołek Matołek, barwne widowisko historyczne o Pułaskim, tańce, zabawy i muzyka – specjalnie dla dzieci, na dwóch scenach Copernicus Center.

Tradycyjnie już świętujemy 3 maja narodowo i uroczyście, ale też rodzinnie. Po Paradzie, w której dumnie pomaszerują starsi i młodsi, 3majówka – rodzinny festiwal majowy zaprasza dorosłych i dzieci do Copernicus Center. Organizatorzy postarali się o to, aby najmłodsi mieli co najmniej tyle samo radości, co dorośli. Można śmiało powiedzieć, że przytulne wnętrza szacownego budynku oddane będą do wyłącznego użytku dzieci. Zarówno duża scena teatru, jak i scena w Aneksie, gościć będą wykonawców, których specjalnością są zabawy z dziećmi, praca z dziećmi, twórczość dziecięca i dla dzieci.

W sobotę, 4 maja, scena Krakus w Aneksie Copernicusa zaprasza najmłodszych już od godz. 13 na spotkanie z Mary Macaroni (śpiew i zabawy muzyczne). Zaraz potem, od 14 do 16, zajmą się dziećmi dwaj sympatyczni klauni: Bubu i Awee (Fundacja You Can Be My Angel). Zaproszą dzieciaki do udziału w magicznej podróży pociągiem dookoła świata, z której każdy wyjdzie z magicznym balonem i artystycznie pomalowaną buzią. Gry i muzyczne zabawy dla dzieci to specjalność Bubbles Academy (g.16). Dzień zakończą pokazy taneczne ABC Dance Academy połączone z nauką hip-hopu (16:30–18:00).

Niedziela, 5 maja zapowiada się nie mniej atrakcyjnie: program rozpocznie o godz. 13 popisem tańca Miss Geri’s School of Dance. O 14:00 Magik Blake Alexander zaprosi dzieci na pokaz sztuk magicznych, po czym na scenie Krakusa pojawi się straszny – jaskrawo czerwony, ziejący ogniem Smok Wawelski, którego ujarzmić potrafi tylko Agata Paleczny i jej wspaniała aktorska drużyna Warsztatów Teatralnych Little Stars. Opowieść „Król Krakus i Smok” rozpocznie się o godz. 15:30, tuż po rozdaniu nagród w konkursie Krakusa. Po spektaklu powrócą z kolorowymi balonami śmieszni klauni Bubu i Awee, aby bawić dzieci wesołymi skeczami, konkursami i zabawami. Finał dnia należeć będzie do tancerzy Dance Fever Academy (17:30pm), którzy zapraszają na pokaz i naukę tańca.

Na dużej scenie Copernicusa będzie można obejrzeć w niedzielę trzy zróżnicowane programy. Już od 14:30 zaprasza na swój pokaz Zespół Pieśni i Tańca Wawel. Grupa działa od 8 lat przy Związku Klubów Polskich, pod kierownictwem Krystyny Sanakiewicz i Władysława Stęchłego. Ma w swoim programie tańce i pieśni z różnych regionów Polski, a także tańce tematyczne i piosenki. Program dopełnią polskie pieśni w wykonaniu Chóru Paderewskiego pod dyr. Bolesława Rusnaka.

W programie dla dzieci nie może zabraknąć bajki. Muzycy Paderewski Symphony Orchestra oraz młodzież Akademii Muzyki PaSO zapraszają dzieci i dorosłych na muzyczny spektakl pt. „Wesołe Przygody Koziołka Matołka.” Zabawny tekst Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu Alicji Szymankiewicz będzie ilustrowany wspaniałymi rysunkami Mariana Walentynowicza oraz muzyką graną na żywo przez 15 – osobowy zespół pod dyr. Wojciecha Niewrzoła. Koncert jest częścią kampanii „Cała Polonia czyta dzieciom”.

O godz 18:30 Zespól Pieśni i Tańca „Polonia” serdecznie zaprasza całe rodziny na widowisko historyczne ”Kazimierz Pułaski - Bohater Dwóch Narodów”. Łącząc narracje, film, muzykę, taniec i piękne kostiumy historyczne, Zespół Polonia przedstawi widowisko o bohaterze w walce o niepodległość Polski i Ameryki i jego olbrzymich zasługach dla obu narodów. Głównym celem tego widowiska jest przybliżenie publiczności, a szczególnie młodzieży szkolnej, wiedzy o bohaterskim życiu gen. Kazimierza Pułaskiego.

Przez cały ten czas trwać będą na zewnętrznej scenie koncerty dla dorosłych w wykonaniu artystów polskich i amerykańskich – od polki, przez rock, pop i muzykę latyno-amerykańską, po blues i muzykę góralską. Czynne będą stoiska z gadżetami oraz bufety z pysznym polskim jedzeniem. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej www.3majowka.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

ola · 2013-05-03 14:41:23

bardzo mile:-)))))

Zośka · 2013-05-01 17:40:53

Bardzo mi sie to podoba!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...